Nový rakouský Fritzl bil a znásilňoval své dcery 40 let

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
25. 8. 2011 21:45
Týrání se měl dopustit osmdesátiletý muž z Horního Rakouska
Snímek z procesu s Josefem Fritzlem.
Snímek z procesu s Josefem Fritzlem. | Foto: Reuters

Vídeň - Rakouská policie zadržela dalšího trýznitele. Tentokrát jde o osmdesátiletého muže, který čtyřicet let věznil, bil a znásilňoval své dvě dcery.

Dívky držel od narození ve svém domě poblíž hornorakouského města Braunau. Vězením se jim stala kuchyň a jako lůžko jim sloužila jedna dřevěná lavice. Týral je od doby, kdy jim byly čtyři a 12 let - až do letošního května. Prý je také bil holí a vidlemi. Jejich matka, která zemřela v roce 2008, byla údajně také obětí sexuálního násilníka.

"Obžalovaný dcerám opakovaně vyhrožoval smrtí a zastrašoval je zbraněmi. Dcerám navíc bránil v jakémkoliv kontaktu s okolním světem," cituje agentura Reuters ze zprávy vyšetřovatelů.

Zda byly dcery v domě drženy nepřetržitě, nebo ho někdy opustily, policie neupřesnila. Nedodala ani, co se stalo s jejich matkou.

V současné době je ženám třiapadesát a pětačtyřicet let. Na svobodu se dostaly, když se otec pokusil znásilnit starší z nich. Ta se mu ubránila, a pomohla tak na svobodu i své sestře.

Tyran při souboji utrpěl zranění, nebyl schopen pohybu a zůstal ležet na zemi. Po dvou dnech ho našel sociální pracovník a přivolal záchranáře. Ti ho převezli do nemocnice, kde podle rakouských médií leží dosud.

Ženy, které jsou podle APA duševně zaostalé, údajné zneužívání nikdy policii nenahlásily, protože se prý příliš bály. Nyní se nacházejí v péči odborníků a podle policie se jim velmi ulevilo.

Starosta vesnice se 2400 obyvateli uvedl, že se v obci o možných zločinech nic nevědělo. Ani sousedé prý neměli žádné podezření.

Podobných případů už se stalo několik, přičemž ten nejznámější právě v Rakousku. Josef Fritzl také držel svou dceru po celý život v zajetí svého domu. Navíc s ní zplodil sedm dětí. V roce 2009 za to byl odsouzen k doživotnímu vězení.

Svého Fritzla mají také Němci. Osmačtyřicetiletý Detlef S. držel svou dceru v zajetí čtyřiadvacet let a zplodil s ní osm dětí. Soud ho za to poslal do vězení na 14,5 roku.

Zda měly vězněné ženy v nynějším případě děti, policisté nesdělili.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy