Sklep, kde Fritzl roky trýznil dceru, zalije beton

Zahraničí Zahraničí
12. 8. 2011 16:16
Do míst, která byla po desetiletí místem utrpení, už nikdy nikdo nemá vstoupit
Opuštěný Frizlův dům v Amstettenu. Rodina se odstěhovala na neznámé místo.
Opuštěný Frizlův dům v Amstettenu. Rodina se odstěhovala na neznámé místo. | Foto: Reuters

Vídeň/Amsetten - Sklepení, v němž Rakušan Josef Fritzl čtyřiadvacet let držel a znásilňoval vlastní dceru, bude příští rok zalito betonem.

Podle správce konkurzní podstaty Waltera Anzböcka je třeba zajistit, aby do těch míst už nikdy nikdo nevstoupil.

Zda bude opuštěný dům, kde tyran se svou dcerou Elizabeth zplodil sedm dětí, srovnán se zemí, zatím není jasné.

Sousedé i obec za jeho demolici bojují od Fritzlova zatčení, zatím ale bylo rozhodnuto pouze o tom, že bude dům v dolnorakouském Amstettenu zabezpečen tak, aby do něj nikdo nemohl.

Nyní šestasedmdesátiletý Fritzl byl před dvěma lety odsouzen k doživotnímu vězení. O svůj dům přišel kvůli zadlužení. Trest si muž odpykává ve vězeňském zařízení pro psychicky narušené a nemocné pachatele.

Elisabeth Fritzlová a její děti bydlí pod ochranou úřadů na neznámém místě. Své svědectví svěřila Fritzlova dcera, hlavní oběť jeho činů, videonahrávce.

Právě její jedenáctihodinové líčení hrůz života ve sklepení přimělo Fritzla ve středu k plnému doznání, přestože původně odmítal u soudu přiznat vinu ve většině bodů obžaloby.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy