reklama
 
 

Novinářka The Sun půjde k soudu, uplácela policistu

22. 1. 2013 16:35
Počet obžalovaných se ještě může zvýšit

Londýn - Aféry kolem News Corp., impéria australského mediálního magnáta Ruperta Murdocha, jako by nebraly konce.

Britská prokuratura v úterý obžalovala z uplácení Virginii Wheelerovou z bulvárního listu The Sun. Společně s ní by měl před soudem skončit i někdejší policista Paul Flattley. Není ale vyloučeno, že obžaloba čeká i dalších šest lidí, kteří v korupční kauze figurují.

Bezmála roční vyšetřování ukázalo, že Wheelerová od května 2008 do září 2011 platila Flattleymu za informace o podezřelých a obětech nehod a zločinů. Přišel si tak nejméně na 6450 liber, tedy v přepočtu asi 197 tisíc korun.

Vyšetřování korupce běželo paralelně s policejním vyšetřováním nezákonných odposlechů. Právě jejich prostřednictvím získával dnes již zrušený Murdochův bulvární týdeník News of the World informace o stovkách známých osobností.

Když vše v létě 2011 prasklo, NoW skončil a případ otřásl britskou mediální i politickou scénou. Obžalovány byly desítky lidí, mezi jinými i bývalý mluvčí premiéra Davida Camerona Andy Coulson a bývalá šéfka Murdochových listů v Británii Rebekah Brooksová, připomíná ČTK.

Zvláštní komise soudce Briana Levesona se dokonce zabývala případnou regulací tištěných médií. Loni v listopadu ale nakonec dospěla k závěru, že ačkoliv noviny v řadě případů nejednaly v souladu s etickými kodexy, neznamená to, že by měly být regulovány státem.

autoři: Zahraničí, Michal Žák | 22. 1. 2013 16:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama