Novinářka The Sun půjde k soudu, uplácela policistu

Zahraničí Michal Žák Zahraničí, Michal Žák
22. 1. 2013 16:35
Počet obžalovaných se ještě může zvýšit
Foto: Reuters

Londýn - Aféry kolem News Corp., impéria australského mediálního magnáta Ruperta Murdocha, jako by nebraly konce.

Britská prokuratura v úterý obžalovala z uplácení Virginii Wheelerovou z bulvárního listu The Sun. Společně s ní by měl před soudem skončit i někdejší policista Paul Flattley. Není ale vyloučeno, že obžaloba čeká i dalších šest lidí, kteří v korupční kauze figurují.

Bezmála roční vyšetřování ukázalo, že Wheelerová od května 2008 do září 2011 platila Flattleymu za informace o podezřelých a obětech nehod a zločinů. Přišel si tak nejméně na 6450 liber, tedy v přepočtu asi 197 tisíc korun.

Vyšetřování korupce běželo paralelně s policejním vyšetřováním nezákonných odposlechů. Právě jejich prostřednictvím získával dnes již zrušený Murdochův bulvární týdeník News of the World informace o stovkách známých osobností.

Když vše v létě 2011 prasklo, NoW skončil a případ otřásl britskou mediální i politickou scénou. Obžalovány byly desítky lidí, mezi jinými i bývalý mluvčí premiéra Davida Camerona Andy Coulson a bývalá šéfka Murdochových listů v Británii Rebekah Brooksová, připomíná ČTK.

Zvláštní komise soudce Briana Levesona se dokonce zabývala případnou regulací tištěných médií. Loni v listopadu ale nakonec dospěla k závěru, že ačkoliv noviny v řadě případů nejednaly v souladu s etickými kodexy, neznamená to, že by měly být regulovány státem.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy