Nepokoje v JAR pokračují. Davy rabují obchody cizinců

ČTK ČTK
18. 4. 2015 14:30
Výtržníci zaútočili na obchody přistěhovalců. Podle místních jim berou práci v době, kdy se země potýká s vysokou nezaměstnaností.
Foto: Reuters

Johannesburg - Davy výtržníků v sobotu zaútočily v chudinské čtvrti jihoafrického Johannesburgu na obchody vlastněné přistěhovalci. Informuje o tom agentura AP. Proti plenícím lidem musela policie zakročit i v noci na pátek.

Nepokoje následují poté, co v pobřežním městě Durbanu při útocích proti přistěhovalcům v poslední době zemřelo šest lidí. Více než stovku osob poté policie zatkla.

V Johannesburgu dnes útočníci několik obchodů vyplenili, zapalovali pneumatiky a barikády. Policisté proti nim použili gumové projektily.

Někteří Jihoafričané obviňují imigranty, kteří často pocházejí z jiných zemí Afriky, že jim berou práci v situaci, kdy se země potýká s vysokou nezaměstnaností. Vláda tvrdí, že se zaměřuje na cizince, jež žijí v zemi nelegálně, zároveň ale připomíná, že mnoho imigrantů potřebná povolení má a že přispívají k ekonomickému rozvoji Jihoafrické republiky.

Letos v lednu při týdnu trvajícím plenění obchodů vlastněných přistěhovalci zemřeli v různých částech Johannesburgu čtyři lidé, připomíná AP.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy