Nepokoje v JAR pokračují. Davy rabují obchody cizinců

ČTK ČTK
18. 4. 2015 14:30
Výtržníci zaútočili na obchody přistěhovalců. Podle místních jim berou práci v době, kdy se země potýká s vysokou nezaměstnaností.
Foto: Reuters

Johannesburg - Davy výtržníků v sobotu zaútočily v chudinské čtvrti jihoafrického Johannesburgu na obchody vlastněné přistěhovalci. Informuje o tom agentura AP. Proti plenícím lidem musela policie zakročit i v noci na pátek.

Nepokoje následují poté, co v pobřežním městě Durbanu při útocích proti přistěhovalcům v poslední době zemřelo šest lidí. Více než stovku osob poté policie zatkla.

V Johannesburgu dnes útočníci několik obchodů vyplenili, zapalovali pneumatiky a barikády. Policisté proti nim použili gumové projektily.

Někteří Jihoafričané obviňují imigranty, kteří často pocházejí z jiných zemí Afriky, že jim berou práci v situaci, kdy se země potýká s vysokou nezaměstnaností. Vláda tvrdí, že se zaměřuje na cizince, jež žijí v zemi nelegálně, zároveň ale připomíná, že mnoho imigrantů potřebná povolení má a že přispívají k ekonomickému rozvoji Jihoafrické republiky.

Letos v lednu při týdnu trvajícím plenění obchodů vlastněných přistěhovalci zemřeli v různých částech Johannesburgu čtyři lidé, připomíná AP.

 

Právě se děje

Další zprávy