Dva němečtí policisté hajlovali v Bavorsku na veřejnosti. Přišli o práci

ČTK ČTK
2. 9. 2018 20:01
Policie v tiskové zprávě jejich projevy označila za hospodské řeči pod vlivem alkoholu.
Foto: Reuters

Rosenheim - Německá spolková policie propustila ze služby dva své příslušníky kvůli tomu, že v bavorském Rosenheimu hajlovali na veřejnosti. Informovala o tom o víkendu podle agentury DPA policejní centrála v Postupimi. Policie muže ve věku 44 a 45 let vyšetřuje pro podezření z podněcování nenávisti.

Podle výpovědi jednoho svědka obvinění policisté mimo službu ve čtvrtek pozdě večer na terase jedné rosenheimské restaurace pronášeli xenofobní hesla a hajlovali. Policie v tiskové zprávě jejich projevy označila za hospodské řeči pod vlivem alkoholu.

Policie neupřesnila, jaká hesla policisté pronášeli. Na incidentu se údajně podílel také jeden městský dobrovolný strážník.

Oba příslušníci spolkové policie nespadali pod rosenheimskou policejní inspekci a pocházeli ze dvou různých neupřesněných rajonů.

Policisté jsou v Německu v posledních týdnech pod drobnohledem a palbou kritiky. V saském Chemnitzu podle pozorovatelů policisté jen s obtížemi zvládali demonstrace krajní pravice po zabití pětatřicetiletého Němce pravděpodobně dvěma mladými muži z Iráku a Sýrie.

V Drážďanech policisté 16. srpna během demonstrace protiimigračního hnutí Pegida proti kancléřce Angele Merkelové (CDU) nenechali 45 minut pracovat štáb veřejnoprávní televize ZDF. Šéf tamní policie se musel za incident omlouvat a zaměstnanec saského zemského kriminálního úřadu (LKA), který na novináře ZDF slovně útočil, byl propuštěn.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy