Dva němečtí policisté hajlovali v Bavorsku na veřejnosti. Přišli o práci

ČTK ČTK
2. 9. 2018 20:01
Policie v tiskové zprávě jejich projevy označila za hospodské řeči pod vlivem alkoholu.
Foto: Reuters

Rosenheim - Německá spolková policie propustila ze služby dva své příslušníky kvůli tomu, že v bavorském Rosenheimu hajlovali na veřejnosti. Informovala o tom o víkendu podle agentury DPA policejní centrála v Postupimi. Policie muže ve věku 44 a 45 let vyšetřuje pro podezření z podněcování nenávisti.

Podle výpovědi jednoho svědka obvinění policisté mimo službu ve čtvrtek pozdě večer na terase jedné rosenheimské restaurace pronášeli xenofobní hesla a hajlovali. Policie v tiskové zprávě jejich projevy označila za hospodské řeči pod vlivem alkoholu.

Policie neupřesnila, jaká hesla policisté pronášeli. Na incidentu se údajně podílel také jeden městský dobrovolný strážník.

Oba příslušníci spolkové policie nespadali pod rosenheimskou policejní inspekci a pocházeli ze dvou různých neupřesněných rajonů.

Policisté jsou v Německu v posledních týdnech pod drobnohledem a palbou kritiky. V saském Chemnitzu podle pozorovatelů policisté jen s obtížemi zvládali demonstrace krajní pravice po zabití pětatřicetiletého Němce pravděpodobně dvěma mladými muži z Iráku a Sýrie.

V Drážďanech policisté 16. srpna během demonstrace protiimigračního hnutí Pegida proti kancléřce Angele Merkelové (CDU) nenechali 45 minut pracovat štáb veřejnoprávní televize ZDF. Šéf tamní policie se musel za incident omlouvat a zaměstnanec saského zemského kriminálního úřadu (LKA), který na novináře ZDF slovně útočil, byl propuštěn.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

před 35 minutami

V Ochotském moři hoří ruská rybářská loď, všech 47 námořníků je v bezpečí

Ruskou loď plavící se v Ochotském moři přibližně 130 kilometrů od Magadanu postihl požár a následně výbuch. Oznámila to agentura TASS s tím, že celou posádku 47 námořníků se podařilo evakuovat do bezpečí. Na rybářské lodi Enigma Australis však ještě zůstává palivo a hrozí další výbuch, dodala agentura s odvoláním na nejmenovaného záchranáře z místa nehody.

Loď začala hořet už v úterý, kdy to ale vypadalo, že se požár podařilo uhasit. Oheň ale večer znovu vzplál a v noci následoval silný výbuch na palubě. V současnosti je loď dál v plamenech, i když téměř vyhořela. Záchranná loď kvůli obavám z dalšího výbuchu není v přímém kontaktu s hořícím plavidlem, na kterém požár nejspíše zasáhl strojovnu.

Evakuovaná posádka mezitím na plovoucí rybářské základně podstoupila lékařskou prohlídku, při níž nebyla zjištěna žádná zranění. 

Další zprávy