Němci stále řeší vraždu dvou kojenců, jeden se našel v Česku. Hromadně sbírají DNA

ČTK ČTK
2. 11. 2018 18:20
Tělo jednoho ze sourozenců se našlo v roce 2011 v jižním Sasku, tělo druhého o rok později na západě Čech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Foter.com / HamburgerJung

Drážďany - Německá policie dokončuje druhý hromadný sběr vzorků DNA ve snaze vyřešit případ vražd dvou novorozeňat. Tělo jednoho ze sourozenců se našlo v roce 2011 v jižním Sasku, tělo druhého o rok později na západě Čech.

Vyšetřovatelům zbývá získat sliny již jen tří žen, mezi nimiž by mohla být matka dětí, informovala v pátek agentura DPA.

O poskytnutí vzorku DNA německá policie v souvislosti s vraždou dvou novorozeňat požádala v rámci aktuálního testování 320 žen. Vzorek zbývá získat již jen od tří z nich, sdělila v pátek mluvčí policie v saském Cvikově (Zwickau). S jednou mají policisté již dojednanou schůzku, další dvě vyhledají v dohledné době. Následovat bude porovnání dostupných vzorků.

Vyšetřovatelé doufají, že se jim pomocí hromadného genetického testu podaří vypátrat matku dvou novorozených chlapců, jejichž mrtvá těla byla nalezena v lednu 2011 v kontejneru na šatstvo v Schwarzenbergu, který leží v Sasku, asi deset kilometrů severně od českých hranic, a v červnu 2012 v příkopu u silnice v Rotavě na Sokolovsku.

Z předchozího testu DNA vyšlo najevo, že měli oba mrtví chlapci nejspíš stejnou matku a zřejmě i otce. Německá policie předpokládá, že v obou případech šlo o nechtěná těhotenství a že matkou byla nejspíš Němka. Na německý původ ženy ukazoval od počátku mimo jiné ručník ještě z dob Německé demokratické republiky, ve kterém byl zabalen první z nalezených kojenců. Pohozením druhého dítěte v Česku chtěla podle vyšetřovatelů matka nejspíš přivést policii na falešnou stopu.

 

Právě se děje

Další zprávy