Nejmocnější muži Evropy v Kyjevě. Macron v Irpini odsoudil "ruské barbarství"

Nejmocnější muži Evropy v Kyjevě. Macron v Irpini odsoudil "ruské barbarství"
Společný snímek všech státníků v Kyjevě. Zleva německý kancléř Scholz, francouzský prezident Macron, hostitel Zelenskyj, italský premiér Draghi a rumunský prezident Iohannis.
Média a pozorovatelé proto čekají, s jakým oznámením evropští lídři přijdou.
Tři nejmocnější lídři zemí Evropské unie - (zleva) italský premiér Mario Draghi, francouzský prezident Emmanuel Macron a německý kancléř Olaf Scholz - se vydali speciálním nočním vlakem z Polska do Kyjeva.
"Jde o důležitý moment. Vysíláme tím Ukrajincům zprávu o jednotě," řekl podle agentury Reuters po příjezdu do Kyjeva Emmanuel Macron.
Foto: Reuters
Jana Václavíková Jana Václavíková
16. 6. 2022 13:32
Představitelé tří největších ekonomik Evropské unie, německý kancléř Olaf Scholz, francouzský prezident Emmanuel Macron a italský premiér Mario Draghi, vyrazili společně do Kyjeva. Navštívili zničené město Irpiň a sešli se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy