Nedaleko Vídně a Madridu došlo k vlakovým nehodám. Desítky lidí jsou zraněny

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 12. 2017 0:19
U Vídně se bočně srazily dva osobní vlaky, při srážce se zcela převrátily dva vagony a v obou soupravách uvázlo několik lidí. Jeden další vagon zůstal nakloněný. U Madridu zase nedobrzdil dvoupodlažní vlak na slepé koleji a narazil do zarážedla.
U Vídně se bočně srazily dva osobní vlaky, vagony se převrátily | Video: Associated Press

Vídeň/Madrid - Poblíž města Klosterneuburg nedaleko Vídně se v pátek z dosud neupřesněných příčin bočně srazily dva osobní vlaky jedoucí stejným směrem. Zraněno bylo osm lidí, z toho čtyři středně těžce a čtyři lehce, informoval podle agentury APA rakouský ministr dopravy Norbert Hofer. Agentury předtím hovořily o dvanácti až dvaceti zraněných.

Při srážce, která se stala v 17:50 SEČ, se převrátily dva vagony a jeden se naklonil. V obou soupravách uvázlo několik lidí, ale všechny se podařilo vyprostit a dostat do bezpečí.

Na místě zasahovalo mnoho záchranářů, kteří měli k dispozici kromě sanitek i dva vrtulníky.

Podle mluvčího rakouských drah (ÖBB) Christophera Seifa se srazil regionální expres s příměstským vlakem. "Domníváme se, že příčinu je třeba hledat v lidské chybě, nikoli v technické poruše. Ale to se bude v příštích dnech ještě ověřovat," řekl nový ministr dopravy Hofer a poděkoval záchranářům. APA předtím s odvoláním na mluvčího dolnorakouských hasičů Franze Respergera uvedla, že příčina kolize je neznámá.

Zasažený úsek trati byl uzavřen a ÖBB vyzvala místní cestující, aby počítali se zpožděním kolem 90 minut.

Vlak u Madridu nedobrzdil, čtyřicet cestujících je zraněno

Při železničním neštěstí nedaleko Madridu se v pátek odpoledne zranilo na 40 lidí, z toho dva vážně. Dvoupodlažní vlak na slepé koleji nedobrzdil a narazil do zarážedla ve městě Alcalá de Henares, informovala agentura DPA.

Mnoho lidí bylo ošetřeno s lehčími zraněními, jako jsou pohmožděniny a šok, informovaly místní úřady.

Dvoupodlažní příměstský vlak nedobrzdil a na konci koleje narazil do bezpečnostního zarážedla. Náraz se odehrál při nízké rychlosti, informovala železniční společnost Adif.

Podrobnější okolnosti nehody zatím nebyly objasněny. Test na omamné látky a alkohol u strojvůdce přinesl negativní výsledek, řekl starosta města Alcalá Javier Rodríguez Palacios španělské agentuře Europa Press.

Španělský ministr dopravy Iňigo de la Serna se podle vlády okamžitě vydal na místo nehody, aby si tam udělal obrázek o situaci. Okolí místa nehody bylo policejně uzavřeno. Místní železniční doprava se potýká se zpožděními.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy