Egejské moře vyplavilo těla šesti dětí z Afghánistánu. Mířily z Turecka do Řecka

ČTK ČTK
8. 12. 2015 15:42
V Egejském moři utonulo na cestě z Turecka do Řecka šest afghánských uprchlíků, pět lidí se podařilo zachránit a dvě osoby se pohřešují. Všichni utonulí jsou podle turecké agentury Anadolu děti. Člun s uprchlíky vyplul z tureckého přístavu Çeşme. Právě v jeho blízkosti turecká pobřežní stráž těla malých Afghánců našla. Člun mířil na řecký ostrov Chios a na cestu se vydal i přes špatné počasí. Podle Anadolu se v rozbouřeném moři rozpadla dřevěná konstrukce, která měla loď zpevnit. Do Řecka se letos dostalo na 700 000 uprchlíků, z nichž většina prchá před konflikty v Iráku a Sýrii. Téměř všichni přišli z Turecka, často na palubách přeplněných člunů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy