Muž si k obědu vařil veverku, zapálil při tom 8 bytů

Petr Jemelka Petr Jemelka
12. 10. 2012 16:41
Podivný kulinářský experiment se zvrtnul při odstraňování kožíšku

Holand Township (USA) - S jen těžko uvěřitelným vysvětlením příčiny požáru se vrátili ze zásahu hasiči v Michiganu.

Když se jim totiž podařilo dostat pod kontrolu rozsáhlý požár osmi bytových jednotek, vypátrali i jeho původce.

Požár nechtěně založil jeden z obyvatel luxusního bytového komplexu Clearview Apartments, když si chtěl k obědu dopřát veverku.

Hlodavce se chystal připravit v kotlíku na plynovém vařiči. Podivný kulinářský experiment se ale zvrtnul.

Když se kuchař snažil veverku nad hořákem zbavit kožíšku, vařič se převrhl a v apartmánu, jehož zařízení bylo převážně ze dřeva, začalo hořet.

"Plameny se rychle rozšířily i na střechu a do dalších bytů. Osm jich shořelo, přes dvě desítky dalších zamořil kouř a poškodila voda použitá při hašení," cituje server televize NBC velitele hasičů Joa Koshela.

Celkem podle něj bylo poškozeno dvaatřicet bytů. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Obyvatelům, které vaření veverky připravilo o střechu nad hlavou, poskytne dočasné přístřeší Červený kříž.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Muž se během nouzového stavu vloupal do sanitek, hrozí mu až osm let ve vězení

Až osm let ve vězení hrozí muži, který se začátkem května vloupal do dvou sanitek a dvou osobních aut v pražské Krči. Muž z místa odnesl záchranářskou bundu a stříbrný kufřík, z aut ukradl i peněženku a doklady. I s poškozením vozidel způsobil škodu 20 000 korun. Muži hrozí vyšší, až osmiletý trest, jelikož čin spáchal v době nouzového stavu, informoval ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž, kterého policisté hledají, se do aut vloupal na oploceném pozemku rodinného domu, kde si ho všiml majitel. Než se však stačil obléci, muž utekl. Ještě předtím majiteli stačil říct, že zabloudil a že na místě natáčí dokument o záchranné službě. Případ policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

TOP 09 půjde ve Středočeském kraji do voleb se Zelenými a Hlasem

TOP 09 půjde do podzimních krajských voleb ve Středočeském kraji v koalici se Stranou zelených a hnutím Hlas. Kandidátku povede místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob, dvojkou bude bývalý místopředseda Evropského parlamentu a předseda Hlasu Pavel Telička. Třetí místo na kandidátní listině náleží zastupitelce Mladé Boleslavi ze Strany zelených Janě Krumpholcové. Do voleb subjekty půjdou jako Spojenci pro Středočeský kraj. Zástupci stran to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně, po které podepsali koaliční dohodu.

"Středočeský kraj potřebuje nahradit současné papalášství kompetencí. Lidé, kteří jej dnes vedou, myslí zejména na sebe, své zájmy, nikoli na občany. Stejně jako v jiných krajích i zde chceme pohnout s řešením sucha, infrastruktury, kvalitou školství," řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vztahy s Prahou jsou zkalené, řekl mluvčí Kremlu. Kontakty s vedením Česka nejsou v plánu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým vedením se podle něj v nejbližší době neplánují. Peskov podle agentury Interfax odpovídal novinářům na otázku týkající se vztahů s Českem na pozadí špionážních skandálů.

Interfax připomněl úterní zadržení poradce šéfa Roskosmosu, bývalého novináře Ivana Safronova, kterého podle jeho obhájců ruská kontrarozvědka podezírá z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Agentura připomněla také spekulaci o chystaném útoku na pražské politiky, po které Praha vyhostila dva ruské diplomaty a Moskva reagovala recipročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy