Mladík věděl, že zemře. Užíval si a natočil hit webu

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 5. 2013 13:40
Rád bych se oženil, ale nemá to cenu, když za chvíli zemřu, řekl také Zach
Zach Sobiech v dokumentu "Mé poslední dny".
Zach Sobiech v dokumentu "Mé poslední dny". | Foto: Repro You Tube, SoulPancake

Minnesota - Sedmnáctiletý Zach Sobiech věděl, že mu kvůli agresivní rakovině zbývají poslední měsíce života. Rozhodl se, že si je naplno užije a s blízkými se rozloučí písní.

Ta se stala hitem internetu. Zach Sobiech před několika dny zemřel.

Americký mladík se v listopadu 2009 dozvěděl, že má zhoubné kostní nádory. Bylo mu 14 let a čekala ho série operací a bolestivé léčby. Na konci tohoto utrpení byla místo odměny zdrcující zpráva: Léčba nezabrala a neexistuje možnost, jak nemoc vyléčit.

V květnu 2012 se navíc ukázalo, že rakovina napadla i pánev a plíce. Lékaři dávali Zachovi koncem roku 2012 tři měsíce života.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Oblaka na rozloučenou

Mladík se ke svému osudu postavil čelem. Rozhodl se, že mají-li to být poslední měsíce života, prožije je naplno a pořádně se rozloučí se svými blízkými.

V prosinci 2012 nahrál pro svou dívku a rodinu píseň "Clouds" (Oblaka). Kromě ní natočil celé album, jehož tržby šly na výzkum rakoviny.

V "Clouds" zpívá: "Za chvíli budeme stoupat do oblak, ale já poletím ještě výš, protože odtud je o něco hezčí pohled. Nebude to dlouho trvat." A zazní i prosté přání: "Kdybych s tebou mohl být o chvíli déle…"

Klip má na YouTube k 23. květnu 4,5 milionů zhlédnutí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Mé poslední dny

Tvůrci serveru SoulPancake natočili o Zachovi dokument do cyklu o umírajících lidech "Mé poslední dny". V něm je k vidění veselý mladík s nakažlivým smíchem, který každý den žije naplno. Baví se s přáteli doma, ve škole, pořádá večírky, tráví čas s rodinou a plní si přání.

Co nejvíce času se snaží trávit i se svou dívkou, o níž říká: "Hrozně moc ji miluji a rád bych si ji vzal. Ale vím, že to nemá cenu, když mám za chvíli umřít…"

V dokumentu hovoří i jeho sourozenci, rodiče, přátelé. Všichni ho popisují jako člověka, který jim změnil život i k lepšímu, protože je naučil jinak chápat život a svět. Zatímco on se směje, oni pláčou.

"Naučil mě hrozně moc. Jsem nesmírně pyšná na to, že jsem matka Zacha Sobiecha," říká mezi slzami jeho maminka.

Zach Sobiech se 3. května 2013 dožil osmnácti let. 20. května zemřel.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy