Mexiko zahalil kouř ze 120 tun marihuany

ČTK ČTK
19. 7. 2011 6:57
Mexická armáda odhalila skrývanou soustavu polí o rozloze 120 hektarů
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Policie ČR

Mexiko - Stovky mexických vojáků zlikvidovaly rostliny marihuany z vůbec největší plantáže, jaká kdy v zemi byla nalezena. Informovala o tom agentura AP.

Armáda plantáž objevila minulý týden.

Soustava polí, na nichž byla marihuana pěstována, měla rozlohu téměř 120 hektarů. Podle armády je na nich možné vypěstovat kolem 120 tun marihuany v hodnotě 160 milionů dolarů (téměř 2,8 miliardy korun).

Plantáž halilo tmavá plachta

Plantáž se nedařilo odhalit zčásti i proto, že ji zakrývalo tmavé sukno.

Mexické ministerstvo obrany oznámilo, že všechny rostliny na utajené plantáži jižně od města San Quintin byly vytrhány a spáleny.

Není dosud jasné, kterému z drogových kartelů pole patřilo.

Obchod s marihuanou a její vývoz do sousedních Spojených států USA jen kvete.

V listopadu objevili američtí a mexičtí vyšetřovatelé dva dlouhé tunely vedoucí pod zemí z Mexika do USA, které byly vybaveny osvětlením, ventilací a kolejištěm pro pohodlný převoz drog. V podzemí a blízkém okolí tunelů policisté zajistili na 40 tun marihuany.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy