Vražda maltské novinářky: Policie obvinila podnikatele, mluví se o rezignaci premiéra

ČTK ČTK
30. 11. 2019 21:59
Maltská prokuratura obvinila podnikatele Yorgena Fenecha z podílu na dva roky staré vraždě novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Fenech obvinění u soudu popřel. Informovala o tom agentura AP.
Maltská novinářka Daphne Caruana Galizia ve Vallettě.
Maltská novinářka Daphne Caruana Galizia ve Vallettě. | Foto: Reuters

Novinářka, která psala o korupci a praní špinavých peněz ve vysoké politice, zemřela v říjnu 2017 při výbuchu bomby. Maltská vláda se v nyní v důsledku této kauzy nachází v krizi.

Novinářčina rodina tvrdí, že Fenech má styky s blízkými spolupracovníky maltského premiéra Josepha Muscata. Ten by podle zdrojů agentury Reuters mohl již tento víkend oznámit rezignaci.

Osmatřicetiletý Fenech pochází z bohaté rodiny prominentních maltských podnikatelů. Policie se podle zdrojů agentury Reuters domnívá, že Fenech novinářčinu vraždu zorganizoval.

Bombu do novinářčina auta zřejmě nastražila trojice mužů - bratři Alfred a George Degiorgiovi a Vincent Muscat. Zatčeni byli už v prosinci 2017 a čelí obvinění z vraždy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy