Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk

Video bb Video, bb
28. 6. 2022 17:09
Ukrajinci zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je vidět pondělní ruský raketový útok na město Kremenčuk. Jde o následný úder poté, co agresor už zasáhl obchodní centrum, ve kterém zemřely dvě desítky lidí.
Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk. | Video: Reuters

Rusko tvrdí, že podniklo letecký útok vysoce přesnými zbraněmi na hangáry se zbraněmi a municí poskytnutými Západem v podniku na výrobu silničních strojů.

Kamery, které jsou umístěny okolo jezera v parku ve Čkalově ulici, zachytily  mladou dvojici, která evidentně zaregistrovala blížící se útok a začíná utíkat. Po obrovské detonaci skáče muž do jezera a plave od břehu, žena prchá od místa výbuchu.

Na jiném záběru se ukrývají za stromem lidé s malými dětmi, zatímco v dáli za areálem je vidět hořící obchodní dům. Rázová vlna po výbuchu prolétne po hladině a vyžene také lidi sedící v altánku uprostřed jezera.

Do vody pak dopadají trosky budovy, která leží za zdí potaženou ostnatým drátem. I když na jednom záběru ukazuje kamera jiný čas, jedná se o jeden a tentýž útok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Cena daňově nejvýhodnější stravenky kvůli inflaci vzroste o 30 korun

Cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele od soboty kvůli vysoké inflace vzroste o 30 korun na 180 korun. Běžně ministerstvo práce a sociální věcí (MPSV) upravuje hodnotu stravného na pracovních cestách, od které se výše nejvýhodnější stravenky odvozuje, jednou ročně, a to od ledna. Letos na začátku roku cena meziročně stoupla o 13 korun na 150 korun. Šlo o největší meziroční skok za posledních deset let. O změně vyhlášky dnes v tiskové zprávě informovala společnost Sodexo Benefity.

Zákoník práce ministerstvu práce ukládá, aby stravné upravilo v mimořádném termínu, jakmile se podle údajů Českého statistického úřadu ceny ve veřejném stravování zvýší či sníží alespoň o pětinu proti dni účinnost poslední vyhlášky. V červnu ceny ve veřejném stravování podle Sodexo Benefity stouply o 20,19 procenta.

Horní hodnota stravného na pracovních cestách bude od soboty místo 118 korun nově 142 korun. Hranice pro tzv. stravovací paušál, který je od ledna loňského roku alternativou ke stravenkám, se zvedne o 16,8 Kč na 99,4 koruny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy