Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk

Video bb Video, bb
28. 6. 2022 17:09
Ukrajinci zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je vidět pondělní ruský raketový útok na město Kremenčuk. Jde o následný úder poté, co agresor už zasáhl obchodní centrum, ve kterém zemřely dvě desítky lidí.
Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk. | Video: Reuters

Rusko tvrdí, že podniklo letecký útok vysoce přesnými zbraněmi na hangáry se zbraněmi a municí poskytnutými Západem v podniku na výrobu silničních strojů.

Kamery, které jsou umístěny okolo jezera v parku ve Čkalově ulici, zachytily  mladou dvojici, která evidentně zaregistrovala blížící se útok a začíná utíkat. Po obrovské detonaci skáče muž do jezera a plave od břehu, žena prchá od místa výbuchu.

Na jiném záběru se ukrývají za stromem lidé s malými dětmi, zatímco v dáli za areálem je vidět hořící obchodní dům. Rázová vlna po výbuchu prolétne po hladině a vyžene také lidi sedící v altánku uprostřed jezera.

Do vody pak dopadají trosky budovy, která leží za zdí potaženou ostnatým drátem. I když na jednom záběru ukazuje kamera jiný čas, jedná se o jeden a tentýž útok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy