Letadlo s ministrem Borisem Johnsonem muselo kvůli technickým problémům nouzově přistát v Lutonu

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 7. 2016 22:08
Letadlo s novým britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem muselo dnes nouzově přistát na letišti v Lutonu. Letoun měl technické problémy, nejspíš s hydraulikou. Jak potvrdila britská diplomacie, pro Johnsona to znamenalo jen menší zdržení a zanedlouho pokračoval ve své cestě do Bruselu. Informoval o tom britský deník The Guardian. V Bruselu se má Johnson setkat s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou a zítra se zúčastní svého prvního jednání ministrů zahraničí EU. Během nouzového přistání letounu byl na letišti pozastaven provoz a nevzlétla ani nepřistávala žádná jiná letadla, poznamenal deník The Guardian.
Britský ministr zahraničí Boris Johnson
Britský ministr zahraničí Boris Johnson | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy