Krejčíř je volný, svoboda ho stála pár desítek tisíc

Zahraničí Zahraničí
17. 2. 2012 16:19
Český uprchlík čelí v JAR obvinění z účasti na ozbrojené loupeži
Radovan Krejčíř na archivním snímku z května 2007, když opouštěl celu v Johannesburgu.
Radovan Krejčíř na archivním snímku z května 2007, když opouštěl celu v Johannesburgu. | Foto: Reuters

Pretoria - Radovan Krejčíř i jeho dva údajní kumpáni Jason Domingues a Veselin Langalin jsou po necelém týdnu ve vazbě opět na svobodě.

Soud v jihoafrické Pretorii souhlasil s jejich propuštěním na kauci - Krejčíř musel složit 30 tisíc randů (necelých 74 tisíc korun), další dva obvinění po 10 tisících (v přepočtu 24 tisíc Kč), napsal server Independent Online.

Trojice čelí podezření z údajné účasti na ozbrojené loupeži v prodejně s elektronikou. Podle médií vtrhla do obchodu loni v říjnu skupina šesti mužů a ohrožovala pistolemi jeho majitele. Vynutila si od něj 200 tisíc randů (asi půl milionu korun).

Loupež skončila přestřelkou mezi lupiči a majitelem obchodu, který jednoho z útočníků postřelil. Zdroje blízké vyšetřování krátce po loupeži uváděly, že lupiči šli do obchodu vymáhat peníze, které majitel údajně Krejčířovi dlužil.

Radovan Krejčíř, jenž už bezmála sedm let prchá před českou spravedlností, během jednání veškerá obvinění odmítl.

Jihoafrická média českého uprchlíka v posledních měsících čím dál častěji spojují s místním podsvětím. Jeho jméno spojují hned s několika vraždami, místní tisk o něm hovoří jako o "odpadu ze střední Evropy" či "McMafii".

 

Právě se děje

před 45 minutami

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy, neoficiální příměří se hroutí

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na pátek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy