Krejčíř je volný, svoboda ho stála pár desítek tisíc

Zahraničí Zahraničí
17. 2. 2012 16:19
Český uprchlík čelí v JAR obvinění z účasti na ozbrojené loupeži
Radovan Krejčíř na archivním snímku z května 2007, když opouštěl celu v Johannesburgu.
Radovan Krejčíř na archivním snímku z května 2007, když opouštěl celu v Johannesburgu. | Foto: Reuters

Pretoria - Radovan Krejčíř i jeho dva údajní kumpáni Jason Domingues a Veselin Langalin jsou po necelém týdnu ve vazbě opět na svobodě.

Soud v jihoafrické Pretorii souhlasil s jejich propuštěním na kauci - Krejčíř musel složit 30 tisíc randů (necelých 74 tisíc korun), další dva obvinění po 10 tisících (v přepočtu 24 tisíc Kč), napsal server Independent Online.

Trojice čelí podezření z údajné účasti na ozbrojené loupeži v prodejně s elektronikou. Podle médií vtrhla do obchodu loni v říjnu skupina šesti mužů a ohrožovala pistolemi jeho majitele. Vynutila si od něj 200 tisíc randů (asi půl milionu korun).

Loupež skončila přestřelkou mezi lupiči a majitelem obchodu, který jednoho z útočníků postřelil. Zdroje blízké vyšetřování krátce po loupeži uváděly, že lupiči šli do obchodu vymáhat peníze, které majitel údajně Krejčířovi dlužil.

Radovan Krejčíř, jenž už bezmála sedm let prchá před českou spravedlností, během jednání veškerá obvinění odmítl.

Jihoafrická média českého uprchlíka v posledních měsících čím dál častěji spojují s místním podsvětím. Jeho jméno spojují hned s několika vraždami, místní tisk o něm hovoří jako o "odpadu ze střední Evropy" či "McMafii".

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicky nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy