Trump je posedlý strachem, že ho někdo otráví. Deset výbušných tvrzení z nové knihy Michaela Wolffa

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
4. 1. 2018 16:09
Navzdory tlaku Bílého domu vychází ve Spojených státech nová výbušná kniha "Fire and Fury: Inside the Trump White House" novináře Michaela Wolffa. Vyzpovídal v ní zhruba 200 lidí, mimo jiné bývalého poradce amerického prezidenta Stephena Bannona.. Kniha velmi kriticky popisuje zákulisí administrativy Donalda Trumpa a vrací se k samotným prezidentským volbám. Na prodejních pultech se kniha objeví za několik dní, média ale už zveřejnila řadu jejích její úryvků. Právníci Bílého domu se snaží vydání knihy zastavit a Bannonovi hrozí žalobou.
Foto: Reuters

Trump šokovaný výhrou

Když začalo být jasné, že Donald Trump vyhraje předloňské prezidentské volby, přišel šok. Podle novináře Michaela Wolffa se budoucí šéf Bílého domu tvářil zmateně a zděšeně, když pozoroval sečtené hlasy.  

"Krátce po osmé hodině večer během volební noci se sčítání výsledků začalo vyvíjet nečekaným směrem - tedy tak, že by Trump opravdu mohl vyhrát. Donald Junior (syn Donalda Trumpa - pozn. red.) řekl svému kamarádovi, že jeho otec vypadá, jako by viděl ducha. Melania (současná první dáma - pozn. red.) byla v slzách - a nebyly to slzy štěstí," píše se v nové knize.

"Podle Stephena Bannona se Trump během více než hodiny přeměnil ze zmateného v nevěřícného Trumpa. A pak ve vyděšeného Trumpa. Nakonec ale přišla poslední změna. Najednou se z Donalda Trumpa stal muž, který uvěřil, že si zaslouží a že je zcela schopný být prezidentem Spojených států."

 

Právě se děje

před 4 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy