Trump je posedlý strachem, že ho někdo otráví. Deset výbušných tvrzení z nové knihy Michaela Wolffa

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
4. 1. 2018 16:09
Navzdory tlaku Bílého domu vychází ve Spojených státech nová výbušná kniha "Fire and Fury: Inside the Trump White House" novináře Michaela Wolffa. Vyzpovídal v ní zhruba 200 lidí, mimo jiné bývalého poradce amerického prezidenta Stephena Bannona.. Kniha velmi kriticky popisuje zákulisí administrativy Donalda Trumpa a vrací se k samotným prezidentským volbám. Na prodejních pultech se kniha objeví za několik dní, média ale už zveřejnila řadu jejích její úryvků. Právníci Bílého domu se snaží vydání knihy zastavit a Bannonovi hrozí žalobou.
Foto: Reuters

Trump šokovaný výhrou

Když začalo být jasné, že Donald Trump vyhraje předloňské prezidentské volby, přišel šok. Podle novináře Michaela Wolffa se budoucí šéf Bílého domu tvářil zmateně a zděšeně, když pozoroval sečtené hlasy.  

"Krátce po osmé hodině večer během volební noci se sčítání výsledků začalo vyvíjet nečekaným směrem - tedy tak, že by Trump opravdu mohl vyhrát. Donald Junior (syn Donalda Trumpa - pozn. red.) řekl svému kamarádovi, že jeho otec vypadá, jako by viděl ducha. Melania (současná první dáma - pozn. red.) byla v slzách - a nebyly to slzy štěstí," píše se v nové knize.

"Podle Stephena Bannona se Trump během více než hodiny přeměnil ze zmateného v nevěřícného Trumpa. A pak ve vyděšeného Trumpa. Nakonec ale přišla poslední změna. Najednou se z Donalda Trumpa stal muž, který uvěřil, že si zaslouží a že je zcela schopný být prezidentem Spojených států."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy