Trump je posedlý strachem, že ho někdo otráví. Deset výbušných tvrzení z nové knihy Michaela Wolffa

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
4. 1. 2018 16:09
Navzdory tlaku Bílého domu vychází ve Spojených státech nová výbušná kniha "Fire and Fury: Inside the Trump White House" novináře Michaela Wolffa. Vyzpovídal v ní zhruba 200 lidí, mimo jiné bývalého poradce amerického prezidenta Stephena Bannona.. Kniha velmi kriticky popisuje zákulisí administrativy Donalda Trumpa a vrací se k samotným prezidentským volbám. Na prodejních pultech se kniha objeví za několik dní, média ale už zveřejnila řadu jejích její úryvků. Právníci Bílého domu se snaží vydání knihy zastavit a Bannonovi hrozí žalobou.
Foto: Reuters

Trump šokovaný výhrou

Když začalo být jasné, že Donald Trump vyhraje předloňské prezidentské volby, přišel šok. Podle novináře Michaela Wolffa se budoucí šéf Bílého domu tvářil zmateně a zděšeně, když pozoroval sečtené hlasy.  

"Krátce po osmé hodině večer během volební noci se sčítání výsledků začalo vyvíjet nečekaným směrem - tedy tak, že by Trump opravdu mohl vyhrát. Donald Junior (syn Donalda Trumpa - pozn. red.) řekl svému kamarádovi, že jeho otec vypadá, jako by viděl ducha. Melania (současná první dáma - pozn. red.) byla v slzách - a nebyly to slzy štěstí," píše se v nové knize.

"Podle Stephena Bannona se Trump během více než hodiny přeměnil ze zmateného v nevěřícného Trumpa. A pak ve vyděšeného Trumpa. Nakonec ale přišla poslední změna. Najednou se z Donalda Trumpa stal muž, který uvěřil, že si zaslouží a že je zcela schopný být prezidentem Spojených států."

 

Právě se děje

Další zprávy