Přehledně: Zájemců o Obamovu práci zůstalo ze dvou tuctů jen šest

Michal Žák Michal Žák
5. 3. 2016 8:18
Hillary Clintonová, Donald Trump, ale i Bernie Sanders či Ted Cruz... Podívejte se, kdo všechno chce začátkem roku 2017 vystřídat v čele USA prezidenta Baracka Obamu.

Washington - Američané budou nového prezidenta volit až za tři čtvrtě roku, ale souboj o to, kteří dva kandidáti svedou finální bitvu o Bílý dům, se už rozběhl naplno. 

V Demokratické straně (DEM) se rozhodne mezi Hillary Clintonovou a Berniem Sandersem.

U Republikánské strany (REP) byla situace zpočátku nepřehledná, ale početný zástup uchazečů již notně prořídl a momentálně čítá už čtyři jména, přičemž hlasování jednoznačně vévodí Donald Trump.

Seznamte se s těmi, kteří se chtějí stát 45. prezidentem USA.

Hillary Clintonová (DEM)

Foto: Reuters

*1947

Web: HillaryClinton.com
Twitter: @HillaryClinton

"Budu nejmladší prezidentkou," pravila Hillary Diane Rodham Clintonová během svého prvního velkého předvolebního mítinku. Podle dosavadních průzkumů vše naznačuje tomu, že má velkou šanci naplnit své předsevzetí usednout v Oválné pracovně Bílého domu.

Někdejší první dáma Spojených států má za sebou osmileté působení v Senátu, ale především čtyři roky na postu ministryně zahraničí, kam si ji vybral současný prezident Barack Obama.

Zaměřit se podle svých slov chce na "obnovení prosperity". Pracujícím Američanům slibuje, že zlepší jejich životní podmínky. Kritici jí ovšem vyčítají, že je příliš odtržena od běžného života.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy