reklama
 
 

Korejský politik se zabil kvůli korupčnímu skandálu. Omlouvám se, je to má chyba, napsal v dopise

23. 7. 2018 14:35
Jihokorejský poslanec Ro He-čchan čelil obvinění, že přijal úplatek v hodnotě 50 milionů wonů (972 tisíc korun).

Soul - Prominentní jihokorejský poslanec Ro He-čchan spáchal sebevraždu kvůli korupčnímu skandálu. O sebevraždě jedenašedesátiletého politika informovala v pondělí policie. 

Ro čelil podezření, že dostal 50 milionů wonů (972 tisíc korun) od blogera, který je nyní souzen kvůli obvinění, že se na hlavním jihokorejském internetovém vyhledávači dopouštěl manipulace s veřejným míněním. Informovala o tom agentura AFP.

"Drazí spoluobčané. Omlouvám se. Je to pouze má chyba, a tak trestejte pouze mě a nadále podporujte Stranu spravedlnosti," napsal Ro v dopise na rozloučenou, který adresoval svým spolustraníkům. Podle policie politik skočil z budovy, v níž bydlel.

V dopise, který nechal ve svém bytě v Soulu, poslanec přiznal, že peníze od blogera přijal, ale neposkytl mu za ně žádnou politickou výhodu, uvedla agentura Jonhap. Roa, který byl třikrát zvolen za Stranu spravedlnosti, podle některých médií čekal výslech policie.

Smrt reformně založeného politika, který se dříve angažoval v odborech, vyvolala u mnoha Jihokorejců lítost, například u prezidenta Mun Če-ina i šéfa komise, která ovlivňování veřejného mínění vyšetřuje.

Jižní Korea má v rámci rozvinutých zemí jednu z nejvyšších měr sebevražd. V posledních letech z vlastní vůle ukončila život řada vysoce postavených manažerů, k-popových hvězd a celebrit.

V roce 2009 spáchal sebevraždu bývalý prezident Ro Mu-hjon. Skočil do rokle během vycházky do hor nedaleko svého domu na jihovýchodě země. K činu ho patrně vedl korupční skandál, do nějž byla zapletena jeho rodina.

Video: Naučný park bojuje proti korupci na Ukrajině. Vidět tu můžete kopii lustru za 206 milionů

Naučný park bojuje proti korupci na Ukrajině. Vidět tu můžete kopii lustru za 206 milionů. | Video: Reuters |  00:55

autor: ČTK | 23. 7. 2018 14:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama