"Černá vdova" zavraždila tři partnery, dostala trest smrti. Na seznamkách schválně hledala boháče

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
7. 11. 2017 10:51
Japonská "černá vdova" Čisako Kakehiová dostala trest smrti za zavraždění tří svých partnerů. Záměrně na seznamkách hledala zámožné muže, které pak otrávila kyanidem a zdědila jejich jmění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tokio - Zavraždila tři své partnery a pokusila se zabít i toho čtvrtého. Japonský soud v úterý odsoudil Čisako Kakehiovou k trestu smrti.

Černá vdova, jak ženě přezdívala japonská média, si na internetové seznamce hledala zámožné muže, které potom zabíjela kyanidem.

Soud v Kjótu uložil Kakehiové trest smrti oběšením. Žena podle něj v letech 2007 až 2013 zavraždila svého manžela a další dva životní partnery. O vraždu čtvrtého muže se pokusila, píše britský server The Guardian.

Motivem jejích činů byla snaha získat majetek svých obětí. Na internetu se totiž seznamovala pouze s bohatými a bezdětnými muži, které před smrtí přesvědčila k uzavření životní pojistky i závěti v její prospěch.

Celkem Kakehiová tímto způsobem získala v přepočtu asi 200 milionů korun. O většinu majetku ale přišla kvůli špatným investicím.

Po svém zadržení v roce 2014 žena nejprve vinu popírala. Na počátku soudního procesu letos v červnu vypovídat odmítla, později se ale překvapivě přiznala k vraždě svého čtvrtého manžela v roce 2013.

"I kdyby mě popravili už zítra, zemřela bych s úsměvem na tváři," řekla nyní Kakehiová u soudu.

První manžel Kakehiové zemřel v roce 1994 ve věku 54 let. Jejího druhého muže, se kterým se poznala prostřednictvím seznamovací kanceláře, postihl v roce 2006 ve věku 69 let infarkt, který nepřežil.

Třetí manželství černé vdovy skončilo manželovým úmrtím v roce 2008. O rok později přítel Kakehiové podlehl údajně rakovině.

V dubnu 2012 byla v Japonsku odsouzena k trestu smrti jiná "černá vdova", Kanae Kidžimaová. Ta zavraždila tři muže, které poznala přes internetové seznamky. Vylákala z nich peníze, a když naléhali na jejich vrácení, omámila je prášky na spaní a udusila oxidem uhelnatým. S odvoláním k Nejvyššímu soudu Kidžimaová letos v dubnu neuspěla.

Termín černá vdova se odvozuje od samičky pavouka snovačky jedovaté, která po páření samečka sežere.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kancléř Mynář se v Pekingu setkal s čínským vicepremiérem

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy