"Černá vdova" zavraždila tři partnery, dostala trest smrti. Na seznamkách schválně hledala boháče

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
7. 11. 2017 10:51
Japonská "černá vdova" Čisako Kakehiová dostala trest smrti za zavraždění tří svých partnerů. Záměrně na seznamkách hledala zámožné muže, které pak otrávila kyanidem a zdědila jejich jmění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tokio - Zavraždila tři své partnery a pokusila se zabít i toho čtvrtého. Japonský soud v úterý odsoudil Čisako Kakehiovou k trestu smrti.

Černá vdova, jak ženě přezdívala japonská média, si na internetové seznamce hledala zámožné muže, které potom zabíjela kyanidem.

Soud v Kjótu uložil Kakehiové trest smrti oběšením. Žena podle něj v letech 2007 až 2013 zavraždila svého manžela a další dva životní partnery. O vraždu čtvrtého muže se pokusila, píše britský server The Guardian.

Motivem jejích činů byla snaha získat majetek svých obětí. Na internetu se totiž seznamovala pouze s bohatými a bezdětnými muži, které před smrtí přesvědčila k uzavření životní pojistky i závěti v její prospěch.

Celkem Kakehiová tímto způsobem získala v přepočtu asi 200 milionů korun. O většinu majetku ale přišla kvůli špatným investicím.

Po svém zadržení v roce 2014 žena nejprve vinu popírala. Na počátku soudního procesu letos v červnu vypovídat odmítla, později se ale překvapivě přiznala k vraždě svého čtvrtého manžela v roce 2013.

"I kdyby mě popravili už zítra, zemřela bych s úsměvem na tváři," řekla nyní Kakehiová u soudu.

První manžel Kakehiové zemřel v roce 1994 ve věku 54 let. Jejího druhého muže, se kterým se poznala prostřednictvím seznamovací kanceláře, postihl v roce 2006 ve věku 69 let infarkt, který nepřežil.

Třetí manželství černé vdovy skončilo manželovým úmrtím v roce 2008. O rok později přítel Kakehiové podlehl údajně rakovině.

V dubnu 2012 byla v Japonsku odsouzena k trestu smrti jiná "černá vdova", Kanae Kidžimaová. Ta zavraždila tři muže, které poznala přes internetové seznamky. Vylákala z nich peníze, a když naléhali na jejich vrácení, omámila je prášky na spaní a udusila oxidem uhelnatým. S odvoláním k Nejvyššímu soudu Kidžimaová letos v dubnu neuspěla.

Termín černá vdova se odvozuje od samičky pavouka snovačky jedovaté, která po páření samečka sežere.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy