Itálie hlásí objev bodu G, zdroje sexuálního potěšení

gaz
23. 2. 2008 14:40
Mají ho jen některé ženy, tvrdí lékař
Erotika. Ilustrační foto.
Erotika. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

L´Aquila - Tajemný bod G, klíč k sexuální rozkoši, podle italských vědců skutečně existuje. Nemají ho však všechny ženy, a proto není vaginální orgasmus univerzální.

Výsledky studie se objevily v britském časopise New Scientist.

"Poprvé v historii je možné jednoduchým, rychlým a finančně nenáročným testem určit, jestli žena bod G má, nebo ne," říká vedoucí výzkumu Emmanuele Jannini z města L´Aquila ve střední Itálii.

Lékař ultrazvukem zkoumal devět žen, které mají vaginální orgasmus, a dalších jedenáct, které ho nemají. Zjistil, že ženy s orgasmem mají více vyvinutou tkáň, kterou je tvořen prostor mezi močovou trubicí a pochvou, kde se má mysteriózní bod G nacházet.

"Ženy bez jakékoliv viditelné přítomnosti bodu G nemohou mít orgasmus," došel k jednoznačnému závěru Jannini.

Je to sporné, říkají jiní vědci

Mají se tak ženy bez vaginálního orgasmu vzdát složitého hledání bodu lásky a raději podstoupit ultrazvukový test? Pravděpodobně ne.

Sám lékař přiznává, že vzorek žen je velmi malý na to, aby se z jeho výzkumu daly učinit větší závěry. Jiní vědci zase nejsou zcela přesvědčeni o vhodnosti metodiky.

Někteří se domnívají, že se lze orgasmus naučit praxí: ta může tkáň mezi pochvou a močovou trubicí proměňovat podobně jako cvičení svaly. Ženy bez orgasmu by tak měly být nejprve "vyškoleny" a pak teprve zkoumány ultrazvukem.

Další upozorňují na to, že vaginální a klitorální orgasmus mohou být dvě strany téže mince a bod G pouze kořenem poštěváčku.

"Je to zajímavá studie," myslí si přesto Beverly Whippleová, členka týmu, který s pojmenováním bod G na začátku osmdesátých let přišel.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy