Íránští a čínští hackeři útočili na e-maily Trumpa a Bidena, zaznamenal to Google

ČTK ČTK
4. 6. 2020 20:30
Hackeři podporovaní zahraničními vládami se v nedávné době snažili proniknout do e-mailových schránek spojených s volebními štáby prezidenta USA Donalda Trumpa a jeho rivala Joea Bidena. Podle informací Googlu žádný z útoků nebyl úspěšný, o incidentech byly informovány americké federální složky. Na účty pracovníků Trumpovy kampaně prý cílili íránští hackeři, zatímco na členy Bidenova štábu čínští.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Hackeři podporovaní zahraničními vládami se v nedávné době snažili proniknout do e-mailových schránek spojených s volebními štáby amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho rivala Joea Bidena. Na Twitteru to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního týmu společnosti Google. Podle jeho informací žádný z útoků nebyl úspěšný, o incidentech byly informovány americké federální složky. Na účty pracovníků Trumpovy kampaně prý cílili íránští hackeři, zatímco na členy Bidenova štábu čínští.

Google v obou případech pachatele popisuje zkratkou APT (Advanced Persistent Threat), kterou se označují kyberzločinci s podporou státních orgánů.

"TAG (zkratka týmu analytiků, pozn. ČTK) nedávno pozoroval čínskou skupinu APT cílící na pracovníky Bidenovy kampaně a íránskou skupinu APT cílící na pracovníky Trumpovy kampaně," napsal Shane Huntley, který vede oddělení Googlu monitorující kybernetické hrozby.

Hackeři se údajně pokoušeli do účtů proniknout pomocí tzv. phishingu, což je označení pro snahu podvodně vymámit z uživatele určité služby jeho přístupové údaje. Huntley nicméně uvedl, že jeho tým neregistruje "žádné známky narušení" té či oné kampaně.

"Uživatelům jsme poslali naše varování ohledně vládních útoků a (věc jsme) předali federálním orgánům. Jestliže v tomto volebním cyklu pracujete na kampani, váš osobní účet se může stát terčem. Používejte co nejlepší ochranu," dodal Huntley.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Před dohrávkou NBA zavřely svá centra i Milwaukee a Sacramento

Před cestou do Orlanda k dohrávce NBA zavřely kvůli obavám z koronaviru svá tréninková centra další dva kluby Milwaukee Bucks a Sacramento Kings. Doma už se připravovat nebudou, až v uzavřeném komplexu Disney Worldu, kam jeden z hlavních favoritů Milwaukee odletí ve čtvrtek a basketbalisté Sacramenta o den dříve.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 tréninková centra také Miami, Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn. Zda pozitivní test odevzdal i někdo z hráčů Milwaukee, které bylo před březnovým přerušením sezony nejlepším týmem ligy, nebylo oficiálně zveřejněno.

Podle ESPN dostali Bucks výsledky v pátek. Sacramento podle serveru The Athletic má nakaženého jednoho z členů týmu, který odletí na Floridu dohrát sezonu. První zápasy jsou na programu 30. července.

Zdroj: ČTK
Další zprávy