Irák volí parlament. Krveprolití nekončí

Irák volí parlament. Krveprolití nekončí
Irácký premiér Núrí al-Málikí
Druhý zleva přichází volit Ammar al-Hakim, vůdce Nejvyšší islámské rady Iráku
Núčerván Mustafá, vůdce kurdského opozičního hnutí Change
Hlasovací lístky jsou poněkud větší, než je našinec zvyklý.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 3. 2010 8:56

Iráčané od časného rána míří do volebních místností. Rozhodují o novém složení parlamentu. Hrozby radikálů se ale naplňují, a tak zní celou zemí výbuchy. Záchranáři počítají mrtvé.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy