Indonésie začne po letech opět popravovat odsouzené

ČTK ČTK
3. 2. 2013 11:00
V Indonésii se popravuje zastřelením popravčí četou

Jakarta - Indonésie začne letos opět popravovat osoby odsouzené k trestu smrti poté, co několik let nejvyšší trest nevykonávala.

Informovaly o tom oficiální činitelé, které citovala agentura AFP.

V celách smrti je nyní "17 odsouzených včetně cizinců, kteří by počínaje letošním rokem mohli začít být popravováni, protože vyčerpali všechny legální možnosti odvolání", řekl AFP náměstek generálního prokurátora pro trestní případy Mahfud Mannan.

Mannan neupřesnil totožnost osob, o které se jedná, ani to, kdy by se s popravami mohlo začít. "Všichni nebudou letos popraveni, ale určitě se v letošním roce nějaká poprava uskuteční," dodal. V Indonésii se popravuje zastřelením popravčí četou.

Celkem je v současnosti v indonéských věznicích 111 osob odsouzených k trestu smrti, ale většina z nich má ještě možnost pokusit se o odvolání.

Mezi nimi je i britská babička, která byla minulý měsíc odsouzena k trestu smrti za pašování kokainu, anebo dva Australané, kteří se rovněž pokoušeli o pašování drog.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy