Hon skončil, expolicista-zabiják zřejmě uhořel v chatě

Petr Jemelka Petr Jemelka
13. 2. 2013 17:13
Vyšetřovatelé našli v chatě, kde se Dorner zabarikádoval, ohořelé tělo a doklady
Christopher Dorner na nedatovaném snímku.
Christopher Dorner na nedatovaném snímku. | Foto: Reuters

Los Angeles - Pátrání po expolicistovi Christopheru Dornerovi, jenž v posledních deseti dnech zavraždil nejméně tři lidi a poté uprchl do kalifornských lesů, je zřejmě u konce.

Ve vyhořelé horské chatě, kde se hledaný muž zabarikádoval, se našlo tělo.

Zda jde skutečně o třiatřicetiletého záložníka námořní pěchoty, zatím vyšetřovatelé nepotvrdili. U ostatků nicméně byly nalezeny osobní věci a peněženka s Dornerovým řidičským průkazem.

"Máme důvod se domnívat, že to je on," řekla Cynthia Bachmanová, mluvčí šerifa okresu San Bernardino. K definitivnímu určení totožnosti mrtvého bude podle úřadu místního šerifa třeba pitva a analýza.

Vyhlášení nekonvenční války

Strážci zákona přišli muži, jenž kvůli podle něj neoprávněné výpovědi vyhlásil losangeleskému policejnímu sboru "nekonvenční válku", na stopu díky hlášení majitele jednoho z domů v horách severovýchodně od Los Angeles.

K tomu se záložník amerického námořnictva vloupal, svázal ho a do úterý ho držel jako rukojmí. Poté odjel v ukradeném voze. Když policie auto našla, Dorner utekl do lesa a zabarikádoval se v nedalekém srubu.

V obklíčení

Chata, kde se zabiják skrýval.
Chata, kde se zabiják skrýval. | Foto: Reuters

Stavení obklíčily na dvě stovky policistů a rozpoutala se přestřelka. Dva zástupci místního šerifa byli postřeleni, v chatě vypukl požár. V té době podle některých informací slyšeli příslušníci speciálního komanda zevnitř jediný výstřel, napsala ČTK.

Pro šerifovy zraněné muže přiletěl vrtulník, stav jednoho z nich se podařilo stabilizovat, druhý v nemocnici zemřel.

Dosud měl Christopher Dorner na svědomí nejméně tři mrtvé a dva zraněné. Za oběti, na které vždy útočil ze zálohy, si vybíral členy LAPD a jejich příbuzné.

 

Právě se děje

Další zprávy