Hodnocení chvalitebně, oznámkoval svůj první rok Obama

Lucie Kalivodová
14. 12. 2009 22:53
Solidní dvojka. Prý proto, že ještě nebyla podepsána zdravotnická reforma
Obamovi
Obamovi | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Barack Obama oznámkoval v televizním pořadu Oprah Winfreyové své jedenáctiměsíční působení ve funkci známkou B plus, což odpovídá české dvojce.

"Solidní dvojkou," odpověděl ve speciálním hodinovém pořadu slavné americké moderátorky na otázku, jak by se oznámkoval.

Obama je sice podle svých slov se svou prací spokojen hlavně v oblasti stabilizace domácí i zahraniční ekonomiky nebo vylepšení obrazu Spojených států ve světě. Ale vzhledem k tomu, že ještě nebyla podepsána zdravotnická reforma, udělil si prezident dvojku.

"B plus si dávám z toho důvodu, že některé věci nejsou ještě dodělané. Pokud by se podařilo podepsat ještě zákon o zdravotní péči, dostali bychom se na slabou jedničku," řekl podle britského listu The Daily Telegraph Obama, který má od nástupu do funkce viditelně šedivější vlasy.

Podle Obamy to bylo "období největších výzev od dob Franklina Roosevelta". Další nespokojenost a šedé vlasy na hlavě mu přidává i problematika nezaměstnanosti v USA.

Nově zvolený prezident USA Barack Obama se svou rodinou během kampaně v Pueblu ve státě Colorado
Nově zvolený prezident USA Barack Obama se svou rodinou během kampaně v Pueblu ve státě Colorado | Foto: Reuters

Pořad televize ABC nebyl ale primárně zaměřen na politiku, spíše se nesl v předvánočním duchu.

Michelle Obamová provedla Oprah Winfreyovou vánočně vyzdobeným Bílým domem a došlo i na otázky ohledně vánočních dárků a vánoční punčochy na dárky pro prezidentského psa Bo.

Na otázku, jaké by bylo prezidentovo přání do nového roku, šéf Bílého domu odpověděl: "Chtěl bych, aby Američané cítili důvěru, že naše budoucnost bude světlá."

"21. století bude patřit Spojeným státům stejně jako století dvacáté, pokud ovšem zůstaneme věrní našemu smyslu pro jednotu a tvrdou práci," dodal letošní nositel Nobely ceny míru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy