Francie vyšetřuje foto nahé Kate, soud hrozí třem lidem

Zahraničí Zahraničí
25. 4. 2013 11:05
Formální vyšetřování se týká dvou fotografů a ředitele vydavatelství, jemuž patří bulvár
Vévodkyně Kate na snímku ze 24. dubna po příjezdu na charitativní akci v National Portrait Gallery v Londýně.
Vévodkyně Kate na snímku ze 24. dubna po příjezdu na charitativní akci v National Portrait Gallery v Londýně. | Foto: Reuters

Paříž - Špehovat jeden z nejslavnějších párů světa na dovolené se nevyplácí.

Francouzská prokuratura zahájila "formální vyšetřování" vydavatele francouzského magazínu Closer a rovněž dvou fotografů. Jde o poslední krok před obviněním, ale nutně nemusí vést k obžalobě, napsal britský The Guardian.

Právě v bulváru Closer se loni v půli září objevily snímky polonahé Catherine, vévodkyně z Cambridge, a jejího manžela prince Williama.

Pořízeny byly v jihofrancouzské Provence, kde pár trávil víkend na zámku vikomta Davida Linleyho, synovce královny Alžběty II. Fotografie posléze převzal italský časopis Chi či dánský Se og Hör.

Jedna z milionů

Před soudem by tak zanedlouho mohl stanout nejen fotograf, který manžele špehoval ze silnice, ale i Ernesto Mauri.

Ředitel italského vydavatelství Mondadori, jemuž Closer patří, se údajně provinil tím, že umožnil otištění "snímků narušujících soukromí".

Třetí vyšetřovanou je fotografka lokálních novin La Provence Valerie Suauová, která pořídila snímky Kate v bikinách.

Closer se od počátku brání tím, že na fotografiích není nic šokujícího. "Ukazují mladou ženu, jak se opaluje nahoře bez, stejně jako to dělají miliony žen na plážích," prohlásila loni jeho šéfredaktorka Laurence Pieauová.

Berlusconiho časopis

Britský královský pár ale okamžitě podnikl nezbytné právní kroky. Publikování fotografií nechal soudně zakázat a podal trestní oznámení kvůli narušení soukromí.

Pikantní na celém případu je, že Closer i Chi spadají do mediálního impéria někdejšího premiéra Silvia Berlusconiho. I on v minulosti bojoval s bulvárem kvůli fotografiím ze soukromí. Na těch, které se dostaly v roce 2009 na veřejnost, byl mimo jiné i nahý český expremiér Mirek Topolánek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy