Fotky nahé Kate jsou pravé. Jako Diana, zuří rodina

Zahraničí Zahraničí
14. 9. 2012 15:23
Snímky se objevily jen pár týdnů po skandálu prince Harryho
Kate s Williamem jsou v těchto dnech na návštěvě Asie. Snímek je ze Singapuru.
Kate s Williamem jsou v těchto dnech na návštěvě Asie. Snímek je ze Singapuru. | Foto: Reuters

Londýn/Paříž - Britská královská rodina čelí dalšímu skandálu.

Necelý měsíc poté, co svět obletěly snímky nahého prince Harryho, se do centra pozornosti dostala Kate, vévodkyně z Cambridge a manželka Harryho bratra Williama.

Francouzský bulvární magazín Closer totiž ve svém pátečním vydání otiskl Katiny polonahé fotografie.

Jeho šéfredaktorka Laurence Pieauové tvrdí, že na nich není "nic šokujícího". "Ukazují mladou ženu, jak se opaluje nahoře bez, stejně jako to dělají miliony žen na plážích."

Byly podle ní pořízeny minulý týden v jihofrancouzském Provence, kde pár trávil víkend na zámku vikomta Davida Linleyho, synovce královny Alžběty II.

"Terasa je viditelná ze silnice," vysvětlila Pieauová s tím, že snímky pořídil profesionální fotograf. Jaká byla jejich cena, neprozradila.

Připomínka Diany

Představitelé dvora fotografie rozezlily. Dopoledne uznali, že záběry, na nichž se vévodkyně bez podprsenky, jsou autentické.

Kate s Williamem jsou momentálně na cestě po Asii. Nejprve prostřednictvím paláce vyjádřili "smutek a zklamání", později dodali, že jejich soukromí bylo narušeno "groteskním a zcela neomluvitelným způsobem".

"Incident je připomínkou nejhorších excesů tisku a paparazzi za života Diany," prohlásil dokonce mluvčí Williamovy kanceláře.

Narážel tak na skutečnost, že princezna z Walesu a Williamova matka zemřela v srpnu 1997 v Paříži, když se svým milencem ujížděla před novináři.

Podle BBC byly fotografie Kate údajně nabídnuty i britským listům, které je ale odmítly. The Daily Telegraph napsal, že Williamova kancelář hodlá kontaktovat právníky ve Francii.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy