Francie: Osmé dítě leží v nemocnici s krvácivým průjmem

Zahraničí Zahraničí
18. 6. 2011 15:43
Na rozdíl od předchozích sedmi dětí ale holčička prý nejedla karbanátky
Foto: Reuters

Paříž - V severní Francii bylo v pátek hospitalizováno osmé dítě se známkami nakažení druhem bakterie E.coli.

Na rozdíl od předchozích sedmi dětí ale sedmiletá holčička údajně nekonzumovala karbanátky z nakaženého hovězího masa. Oznámila to v sobotu podle agentury AFP nemocnice ve městě Lille, kde se lékaři o nemocné děti starají.

Holčička byla v pátek přivezena do nemocnice po částečném selhání funkce ledvin. Krevní zkoušky mají ukázat, zda se jedná o stejnou bakterii.

Podle aktuálních informací se stav prvních sedmi dětí ve věku od 18 měsíců do osmi let pomalu zlepšuje, stejně jako u dvouletého pacienta, který upadl do kómatu. Tři děti podstupují průběžně dialýzu.

Děti postihla infekce spojená s variantou bakterie E.coli, která v Německu nedávno přivodila krvácivý průjem víc než 3000 lidí, z nichž 38 zemřelo.

Další člověk zemřel na stejnou infekci ve Švédsku. Francouzské úřady ale zdůraznily, že případy z Lille nemají podle laboratorních analýz stejný původ, jaký měla německá epidemie.

Prvních sedm hospitalizovaných dětí ve Francii jedlo zmrazené karbanátky značky Steaks Country, které prodává německý obchodní řetězec Lidl.

Francouzská společnost SEB, která zboží vyrábí, nařídila hned ve středu stažení všech podezřelých šarží. Surovina byla hlavně ze zvířat poražených v Německu, ale částečně i z masa z Belgie a Nizozemska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy