Fotografie ukazují Náhorní Karabach po válce. Lidé při útěku vypálili své domy

Fotografie ukazují Náhorní Karabach po válce. Lidé při útěku vypálili své domy
Nejnovější boje o Náhorní Karabach vypukly 27. září a byly nejhorší od 90. let minulého století.
Po šesti týdnech násilnosti ukončila dohoda, kterou pomohla zprostředkovat Moskva.
Ruský prezident Vladimir Putin během on-line jednání o Náhorním Karabachu.
Ruské jednotky také dohlížejí na klid zbraní. Na snímku je obrněný transportér ruských mírových jednotek poblíž kláštera Dadivank v oblasti Náhorního Karabachu, 24. listopadu 2020.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
28. 11. 2020 13:05
Co nezničila letošní šestitýdenní válka, vzali s sebou při útěku z Náhorního Karabachu Arméni. Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev si postěžoval, že při svém odchodu "zapalují lesy i domy, které nepostavili". Oni sami říkají, že prchají před násilím. Podívejte se na fotografie, které zachycují poválečnou zkázu v Náhorním Karabachu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy