Foto: Vlaky v Číně jsou narvané k prasknutí. Lidé slaví nový rok, za rodinami jezdí přes celou zemi

Číňané slaví Svátky jara neboli příchod nového roku.
Čína se drží svých tradic. Její obyvatelé chtějí nejvýznamnější svátek v roce - Svátky jara - strávit s rodinou. Od státu tak dostali už ve čtvrtek sedm dní volna.
Zatímco se většina Číňanů těší hlavně na oslavy a odpočinek, dopravci se nezastaví.
Během nadcházejících dnů se z jednoho konce obrovské země na druhý přesune 390 milionů lidí, tedy více, než kolik obyvatel mají celé USA.
Čínské dráhy ale ujišťují, že letošní nápor zvládnou snáze než v předchozích letech, a to díky rozšiřující se síti rychlodrah. Ta je s 25 tisíci kilometry nejdelší na světě.
Foto: ČTK
Zahraničí Zahraničí
16. 2. 2018 15:35
V Číně panuje sváteční atmosféra. Lidé vítají nový lunární rok, který letos připadá na pátek 16. února. Svátky jara každoročně poznamenají i zdejší dopravu, hlavně vlaky. Číňané si chtějí týdenní pracovní volno užít s rodinou, za tou ale musí často cestovat třeba až na druhý konec nejlidnatějšího státu světa. Nádraží tak téměř praskají ve švech.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy