Foto: Stále stejné uprchlické tábory. Porovnejte si život Palestinců před lety a teď

Foto: Stále stejné uprchlické tábory. Porovnejte si život Palestinců před lety a teď
Americký prezident Donald Trump tento týden představil svůj plán pro Blízký východ. Vzniknout by podle něj měla nezávislá Palestina, která by existovala po boku Izraele. Na nedatovaném snímku hrají dívky basketbal v ženském centru Qalandia na Izraelci okupovaném Západním břehu Jordánu.
A zde současnost.
Jeruzalém by podle Trumpova plánu zůstal nedělitelným hlavním městem Izraele, zatímco palestinské hlavní město by se nacházelo ve východním Jeruzalému. Konkrétně v Abú Dísu, palestinské vesnici přiléhající k Jeruzalému. Tam by také USA otevřely své velvyslanectví. Na snímku palestinská žena v uprchlickém táboře v 60. letech krmí své dítě.
Stejná situace, září 2019. Fotografie tak dělí zhruba 60 let.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
31. 1. 2020 18:39
Americký prezident Donald Trump tento týden představil svůj plán pro Blízký východ: vznik nezávislé Palestiny po boku Izraele. Palestinci se bouří a jejich vůdce Mahmúd Abbás se nechal slyšet, že práva Palestinců nejsou na prodej. Agentura Reuters v souvislosti s tím připravila sérii fotografií, které porovnávají život palestinských uprchlíků v táborech v druhé polovině 20. století a nyní.
 

Právě se děje

Další zprávy