Foto: Drama plné emocí. Tak vyhazují ve Španělsku rodiny z bytů

Foto: Drama plné emocí. Tak vyhazují ve Španělsku rodiny z bytů
S Pilar v domácnosti žili i její syn s manželkou a dětmi.
Nejisté budoucnosti čelí i oni.
Osud své matky sledovala i dcera Carmen Carmona.
Beznadějnou situaci rodiny Amadorových mohly v danou chvíli zvrátit snad jen modlitby.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Profimedia, Dan Poláček
9. 7. 2013 21:55

Ekonomická krize, vysoká nezaměstnanost a platební neschopnost staví statisíce Španělů před hrozbu, že přijdou kvůli nucenému vystěhování o střechu nad hlavou. Těžkou životní situaci provázejí vypjaté okamžiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy