Foto: Navštivte nejpůsobivější stanice metra na světě

Foto: Reuters
Martina Křížová Martina Křížová
13. 12. 2014 13:35
"Podzemka" už dávno není jen tmavá díra. Po celém světě vznikají působivá a moderní nástupiště. Podívejte se na nejzajímavější z nich.

V listopadu tohoto roku se v New Yorku na Manhattanu otevřela nová stanice metra Fulton Center. V místě před více než třinácti lety zpustošeném teroristickým útokem na newyorská "Dvojčata" se tak obnovilo dlouho očekávané spojení mezi novým Světovým obchodním centrem (WTC) a zbytkem města.

V Praze se dokončují dlouho očekávané nové stanice metra na trase A, které by se měly otevřít v příštím roce.

Do žebříčku těch nejzajímavějších stanic metra na světě, který sestavil server CNN.com, se zařadila třeba i pražská stanice Staroměstská. Pojďme se na nejpůsobivější stanice metra světa podívat v naší fotogalerii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy