Invaze sarančat obrazem: Roje hmyzu jsou velké jako města, v Africe hrozí hladomor

Invaze kobylek ve východní Africe.
Populace sarančat ve východní Africe překročila několik stovek miliard. Podle generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese jejich roje velikostí připomínají velká města. Do června by jejich populace mohla narůst až 500krát.
Postřiky z letadel se zatím příliš neosvědčily. Meshack Malo z Organizace pro výživu a zemědělství má proto jiný plán, jak populaci sarančat snížit. Podle agentury Reuters si nejprve zaznačí, na jakém místě sarančata nakladou vajíčka, a za dva týdny je přijdou s kolegy vybít. Slibuje si od toho menší zamoření půdy pesticidy.
...
"Necítím se dobře. Několik let jsme se starali o naše farmy, ale nepřišel žádný déšť. Tenhle rok byl jediný, kdy jsme měli štěstí. Ale taky to znamenalo, že se tu objevila sarančata a zničila naši úrodu," říká britské stanici BBC farmář z Keni Ali Bila Waqo.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
28. 2. 2020 19:01
Afričtí farmáři v Keni, Etiopii nebo Somálsku mohou přijít o všechnu svoji úrodu. Kvůli dešťům se rozrostla populace sarančat, která dokážou zlikvidovat celá pole za pouhých pár hodin. Podívejte se na snímky invaze hmyzu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy