Invaze sarančat obrazem: Roje hmyzu jsou velké jako města, v Africe hrozí hladomor

Invaze kobylek ve východní Africe.
Populace sarančat ve východní Africe překročila několik stovek miliard. Podle generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese jejich roje velikostí připomínají velká města. Do června by jejich populace mohla narůst až 500krát.
Postřiky z letadel se zatím příliš neosvědčily. Meshack Malo z Organizace pro výživu a zemědělství má proto jiný plán, jak populaci sarančat snížit. Podle agentury Reuters si nejprve zaznačí, na jakém místě sarančata nakladou vajíčka, a za dva týdny je přijdou s kolegy vybít. Slibuje si od toho menší zamoření půdy pesticidy.
...
"Necítím se dobře. Několik let jsme se starali o naše farmy, ale nepřišel žádný déšť. Tenhle rok byl jediný, kdy jsme měli štěstí. Ale taky to znamenalo, že se tu objevila sarančata a zničila naši úrodu," říká britské stanici BBC farmář z Keni Ali Bila Waqo.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
28. 2. 2020 19:01
Afričtí farmáři v Keni, Etiopii nebo Somálsku mohou přijít o všechnu svoji úrodu. Kvůli dešťům se rozrostla populace sarančat, která dokážou zlikvidovat celá pole za pouhých pár hodin. Podívejte se na snímky invaze hmyzu.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Ve věku 90 let zemřel britský herec Sean Connery. Informovala o tom stanice BBC. Kromě jiného byl Connery jedním z představitelů Jamese Bonda

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy