Foto: Hurikán Sandy sužuje Karibik

Foto: Hurikán Sandy sužuje Karibik
Hrozba vnesla do oblasti neklid. Takto například nyní vypadají některé pláže na Floridě, kde byly vyvěšeny červené vlajky...
... signalizující zákaz koupání.
Lidé tam chodí alespoň pozorovat mohutné vlnobití.
Přesto se najdou odvážlivci, kteří se nebojí do vody vstoupit.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
26. 10. 2012 11:12

Karibikem se žene hurikán Sandy. A nechává za sebou mrtvé i nemalé materiální škody. Například na Kubě si jeho řádění vyžádalo 11 životů, na Haiti nepřežilo 9 lidí. Nyní míří k východnímu pobřeží USA. Podívejte se na spoušť, kterou za sebou zanechal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy