Foto: Hurikán Sandy sužuje Karibik

Foto: Hurikán Sandy sužuje Karibik
Hrozba vnesla do oblasti neklid. Takto například nyní vypadají některé pláže na Floridě, kde byly vyvěšeny červené vlajky...
... signalizující zákaz koupání.
Lidé tam chodí alespoň pozorovat mohutné vlnobití.
Přesto se najdou odvážlivci, kteří se nebojí do vody vstoupit.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
26. 10. 2012 11:12

Karibikem se žene hurikán Sandy. A nechává za sebou mrtvé i nemalé materiální škody. Například na Kubě si jeho řádění vyžádalo 11 životů, na Haiti nepřežilo 9 lidí. Nyní míří k východnímu pobřeží USA. Podívejte se na spoušť, kterou za sebou zanechal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy