Foto: Zaplavené ulice a výpadky elektřiny. Hurikán Florence udeřil na pevninu USA

Foto: Zaplavené ulice a výpadky elektřiny. Hurikán Florence udeřil na pevninu USA
Osamělý muž kráčí opuštěnou ulicí v letovisku Myrtle Beach v Jižní Karolíně.
Lidé se ukrývají před hurikánem Florence v přístřešcích Červeného kříže. Tento je například ve městě Grantsboro
Takto déšť zatopil ulice ve městě Wilmington v Severní Karolíně.
Zatopené silnice, řeky vylité z břehů a výpadky v dodávce proudu. Na pobřeží Severní a Jižní Karolíny udeřil střed nebezpečného hurikánu Florence.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 14. 9. 2018 23:47
Ulice jsou zaplavené vodou a domy jsou zabedněné. Na východ Spojených států už dorazil hurikán Florence. Jeho síla se snížila z druhého na první stupeň pětibodové stupnice, extrémní nebezpečí ale podle záchranářů trvá. Zemřeli už nejméně čtyři lidé.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 42 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy