Foto: Tajný pochod gayů v Ugandě. Účastníkům hrozí vězení

Foto: Tajný pochod gayů v Ugandě. Účastníkům hrozí vězení
Jsme rodina, stojí na vlajce v čele průvodu. Komunita gayů a leseb v Ugandě drží těsně při sobě, neboť homosexualita je v Ugandě, stejně jako v řadě dalších afrických zemí, nelegální. Hrozí za ni vězení.
Průvod se tak konal na tajném místě jihozápadně od hlavního města Kampala.
Účastníků bylo kolem čtyř stovek. Odvahu jim mimo jiné dodal nedávno i prezident Spojených států Barack Obama, který se při své návštěvě Afriky vyslovil za práva homosexuálů. Byť se u afrických politiků nesetkal zrovna s pochopením.
Účastníkům ale především významně pomohlo, že před více jak rokem ugandský Ústavní soud zrušil zákon, který původně měl homosexuálům hrozit až trestem smrti, byť nakonec prošel v mírnější verzi doživotního žaláře trestajícího projevy homosexuality.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
20. 8. 2015 19:26
Uganda je jednou z mnoha afrických zemí, kde je homosexualita trestná a postoj společnosti vůči gayům nepřátelský. Přesto se zde nedávno, po vzoru světových pochodů, konala Gay Pride. Na tajném místě.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy