Foto: Tajný pochod gayů v Ugandě. Účastníkům hrozí vězení

Foto: Tajný pochod gayů v Ugandě. Účastníkům hrozí vězení
Jsme rodina, stojí na vlajce v čele průvodu. Komunita gayů a leseb v Ugandě drží těsně při sobě, neboť homosexualita je v Ugandě, stejně jako v řadě dalších afrických zemí, nelegální. Hrozí za ni vězení.
Průvod se tak konal na tajném místě jihozápadně od hlavního města Kampala.
Účastníků bylo kolem čtyř stovek. Odvahu jim mimo jiné dodal nedávno i prezident Spojených států Barack Obama, který se při své návštěvě Afriky vyslovil za práva homosexuálů. Byť se u afrických politiků nesetkal zrovna s pochopením.
Účastníkům ale především významně pomohlo, že před více jak rokem ugandský Ústavní soud zrušil zákon, který původně měl homosexuálům hrozit až trestem smrti, byť nakonec prošel v mírnější verzi doživotního žaláře trestajícího projevy homosexuality.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
20. 8. 2015 19:26
Uganda je jednou z mnoha afrických zemí, kde je homosexualita trestná a postoj společnosti vůči gayům nepřátelský. Přesto se zde nedávno, po vzoru světových pochodů, konala Gay Pride. Na tajném místě.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy