Foto: Drama v Alabamě skončilo, únosce nepřežil

Foto: Drama v Alabamě skončilo, únosce nepřežil
Policie tu spolu s armádou obléhala pozemek válečného veterána z vietnamské války, který v podzemním bunkru věznil uneseného chlapce.
...
Na místě byli i ozbrojení agenti FBI.
Vyjednávání s únoscem autistického chlapce umožňovala plastová trubka, která sloužila jako jediné spojení bunkru s okolním světem.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
5. 2. 2013 13:45

Skoro týden trvalo v alabamském Midland City (USA) drama kolem únosu téměř šestiletého autistického chlapce ozbrojeným veteránem z Vietnamu. 65letý muž hocha unesl ze školního autobusu. Řidiče, který mu v tom chtěl zabránit, zastřelil. Chlapce pak držel ve svém podzemním bunkru, o němž sousedům tvrdil, že má sloužit jako ochrana před tornády. Policie únosce v pondělí lstí vylákala k východu z bunkru a zabila ho. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy