Foto: Navalnyj začínal jako majitel kadeřnictví, zemřel jako velký nepřítel Kremlu

Foto: Navalnyj začínal jako majitel kadeřnictví, zemřel jako velký nepřítel Kremlu
Vystudovaný právník se z Německa do Ruska vrátil na začátku roku 2021 dobrovolně, i přestože mu hrozilo vězení. Policie ho zatkla hned na letišti.
Politicky aktivní byl od roku 2000, kdy se Vladimir Putin poprvé stal ruským prezidentem. Tehdy Navalnyj vstoupil do liberální opoziční strany Jabloko. Policisté na snímku z prosince 2012 ho zatýkají na nepovolené demonstraci v ruském hlavním městě.
V roce 2020 ruského opozičníka zachránili lékaři v Německu poté, co se mu z nejasných příčin udělalo nevolno na palubě letadla v Rusku a upadl do bezvědomí. Němečtí doktoři tehdy konstatovali otravu jedem ze skupiny bojových látek novičok. Snímek, který Navalnyj zveřejnil na Instagramu, ho zachycuje s jeho rodinou v berlínské nemocnici.
Zde na fotoreprodukci televizního přenosu z trestanecké kolonie Polární vlk. Snímek z 11. ledna tohoto roku je zřejmě poslední fotografií Navalného.
Foto: ČTK
Dan Poláček Martin Novák Dan Poláček, Martin Novák
16. 2. 2024 18:03
Nejznámější ruský politický vězeň Alexej Navalnyj zemřel ve 47 letech. V pátek to oznámila vězeňská služba v trestanecké kolonii Polární vlk za polárním kruhem, kam Navalného přesunuli loni v prosinci. Zatím není jasné, co přesně bylo příčinou Navalného skonu. Připomeňte si život kritika ruského prezidenta Vladimira Putina.
 

Právě se děje

Další zprávy