Louis Vuitton koupí Francouzům v Číně 10 milionů roušek. Vládě pomůže s koronavirem

ČTK ČTK
21. 3. 2020 19:51
Výrobce luxusního zboží LVHM, vlastněný nejbohatším Francouzem Bernardem Arnaultem, objednal z Číny deset milionů roušek v hodnotě pěti milionů eur (137 milionů korun). Chce tím francouzské vládě pomoci v boji proti koronaviru.
Foto: iStock

Dodávka bude doručena v následujících dnech, uvedla francouzská oděvní firma v sobotním tiskovém prohlášení. Poté ji LVHM předá francouzským zdravotnickým úřadům, které ji rozdělí těm, kdo ji budou nejvíce potřebovat.

Celkově výrobce luxusního zboží objednal v Číně 40 milionů roušek. Další části této dodávky ale už bude platit francouzský stát a budou doručeny v příštích týdnech.

Společnost LVHM, která je majitelkou módních značek jako Louis Vuitton a Christian Dior a vlastní ji nejbohatší Francouz Bernard Arnault, už vyrábí a distribuuje zdarma dezinfekční prostředky do francouzských nemocnic.

"Abychom zajistili dodávku (roušek) v této krajně napjaté době a abychom docílili toho, že výroba začne dnes, Bernard Arnault se dohodl s LVHM, že zaplatí celý první týden dodávek v hodnotě pěti milionů eur," uvedla firmav sobotním tiskovém prohlášení.

Francie v pátek registrovala 12.612 lidí nakažených koronavirem, z nichž 452 zemřelo. Vláda v posledních dnech čelila kritice za to, že se zdravotnickým materiálem nestihla včas předzásobit.

VIDEO: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch o epidemii koronaviru v ČR. 

Je možné, že opatření ještě zpřísníme. Úplný zákaz vycházení teď ale není na pořadu dne, tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy