Extremisté v Dagestánu vypálili mešitu a zabili imáma

Zahraničí Zahraničí
29. 6. 2012 12:21
Obětí se stal umírněný kritik islamistů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Just

Machačkala - Neklidná Dagestánská republika hlásí další krvavý incident.

Dosud neznámí útočníci v noci zastřelili v obci Karamachi imáma a jednoho z věřících. Následně zapálili tamní mešitu a ujeli kradeným autem, napsal server Voice of Russia.

Agentura RIA Novosti poznamenává, že imám Magomedkamil Gamzatov byl znám odmítáním "jakékoliv formy násilí" a otevřeně kritizoval extremisty.

Severokavkazská republika na pobřeží Kaspického moře má posledních několik let pověst nejnebezpečnějšího regionu v Rusku. Jen za loňský rok si střety mezi islamistickými ozbrojenci a vládními silami vyžádaly desítky mrtvých.

Nebezpečí v Dagestánu však zůstává běžnému návštěvníkovi skryto. O teroristech se dozvídá maximálně z televize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy