Eurozácpy na dálnicích k Jaderskému moři, auta stojí v Německu, Itálii, Rakousku i Slovinsku

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2017 17:19
Už o minulém víkendu zapříčinily mnohakilometrové kolony zdržení motoristů ze střední Evropy cestou na jih až o sedm hodin. Zácpy a několikakilometrové kolony hlásily Rakousko, Německo, Itálie, Maďarsko a Slovinsko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Jeden z nejnáročnějších dní léta v sobotu zřejmě čeká řidiče, kteří se vydají z Česka i okololních zemí na cestu k Jaderskému moři.

Mnohakilometrové kolony a kolabující dopravu už hlásí Německo, Itálie, Maďarsko, Rakousko a Slovinsko. O aktuální situaci informují národní automotokluby včetně českého ÚAMK.

Zřejmě neproblematičtější byla během sobotního odpoledne situace při průjezdu přes Rakousko. "Naše nejhorší obavy pro tento den se naplnily," řekl agentuře APA Harald Lasser z rakouského automotoklubu ÖAMTC.

Nejdéle si v kolonách postáli řidiči na dálnici ze Salcburku ke slovinským hranicím. Cesta ke hranicím trvala až šest hodin, oproti normálním dvěma hodinám. Problematická byla i cesta do Salcburku z Mnichova v Bavorsku, kde právě začínají letní prázdniny.

Zdržení mohou podle ÚAMK řidiči očekávat také při příjezdu do Vídně ve směru od Mikulova, na dálnici A9 před tunelem Kienberg a Selzthal ve směru na Graz, na taurenské dálnici A10 ve směru na Villach a před tunelem Karavanky. Silný provoz je i přímo ve Vídni. 

V okolí Vídně a Štýrského Hradce se tvoří až desetikilometrové kolony. Rakouský automotoklub také očekává, že provoz bude i nadále sílit provoz směrem na sever, protože se od Jadranu začne vracet část lidí z dovolené.

V Německo jsou kolony na jižním směru mnichovského obchvatu a zablokovaná byla před polednem prakticky celá dálnice A8 mezi Mnichovem a Rosenheimem a dálnice A3 u Deggendorfu směrem na Pasov.

Itálie hlásí velké kolony na brennerské dálnici A22 ve směru do centrálních částí země a rovněž u Benátek, Bibione a Boloni.

V Maďarsku v dopoledních hodinách sílil provoz na obchvatu Budapešti a se zdržením je třeba počítat mimo jiné na rakousko-maďarských hranicích.

Ve Slovinsku je dvouhodinové zdržení na hraničním přechodu Macelj ve směru do Chorvatska, kde je 20kilometrová kolona. Doprava kolabuje na hraničních přechodech Dragonja a Plovanija ve směru na Istrii, na kterých je čekací doba až několik hodin. 

Zhruba o dvacet minut se zpozdí řidiči i na dalších hraničních přechodech mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Z Chorvatska byly kolem 11:00 SELČ hlášeny dvě nehody u jižní části tunelu Sveti Rok a kolony se tvoří v obou směrech. Kolona stojí také před tunelem Učka ve směru z Istrie na Rijeku. Další dopravní nehoda provázená kolonami se stala ve městě Žaborič pod Šibenikem. Kolona jsou rovněž před mostem na ostrov Krk, v Omiši, v obci Podstrana a před tunelem Svatý Ilja a doprava kolabuje na Makarské.

Šestikilometrovou frontu aut ohlásil Chorvatský autoklub (HAK) z dálnice A1 u mýtné brány Lučko ve směru na Záhřeb. Dvoukilometrová kolona popojíždí také u mýtnice Demerje. Další šestikilometrová kolona řidiče čeká také na dálnici A3 u chorvatsko-srbského hraničního přejezdu Bajakovo.

 

Právě se děje

Další zprávy