Drážďany otevírají po rekonstrukci vojenské muzeum

Drážďany otevírají po rekonstrukci vojenské muzeum
"Vojenské dějiny vyprávíme úplně jinak, ne jako historii techniky a událostí, ale do centra stavíme člověka," řekl ředitel muzea Matthias Rogg, podle něhož je tento přístup v takové dimenzi mezi armádními muzei něčím zcela novým.
Umožnila to právě radikální přestavba za 62 milionů eur (1,5 miliardy korun) z dílny věhlasného amerického architekta Daniela Libeskinda,...
...který původní budovu zbrojnice z 19. století a později muzea německé lidové armády "rozřízl" na dvě části masivním, téměř 15 tisíc tun vážícím ocelo-betonovým klínem, v němž vznikly nové výstavní prostory.
Kromě obřích exponátů, jako je originální nacistická raketa V2, v něm místo našly tematické expozice, které ukazují,...
Foto: Profimedia.cz
ČTK ČTK, Lucie Kalivodová
13. 10. 2011 15:45

Drážďany - Milovníci zbraní a armádní techniky i vyznavači moderní architektury si přijdou na své ve vojensko-historickém muzeu, které se v pátek po sedmileté rozsáhlé rekonstrukci slavnostně otevřelo v Drážďanech. Jejím nejviditelnějším prvkem je obrovský hrot z oceli a betonu, vystupující z průčelí neoklasicistní budovy. Kromě vizuální stránky však největší vojenské muzeum v Německu změnilo i svou vnitřní koncepci, kterou se vymyká mezi institucemi svého druhu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy