Drážďany otevírají po rekonstrukci vojenské muzeum

Drážďany otevírají po rekonstrukci vojenské muzeum
"Vojenské dějiny vyprávíme úplně jinak, ne jako historii techniky a událostí, ale do centra stavíme člověka," řekl ředitel muzea Matthias Rogg, podle něhož je tento přístup v takové dimenzi mezi armádními muzei něčím zcela novým.
Umožnila to právě radikální přestavba za 62 milionů eur (1,5 miliardy korun) z dílny věhlasného amerického architekta Daniela Libeskinda,...
...který původní budovu zbrojnice z 19. století a později muzea německé lidové armády "rozřízl" na dvě části masivním, téměř 15 tisíc tun vážícím ocelo-betonovým klínem, v němž vznikly nové výstavní prostory.
Kromě obřích exponátů, jako je originální nacistická raketa V2, v něm místo našly tematické expozice, které ukazují,...
Foto: Profimedia.cz
ČTK ČTK, Lucie Kalivodová
13. 10. 2011 15:45

Drážďany - Milovníci zbraní a armádní techniky i vyznavači moderní architektury si přijdou na své ve vojensko-historickém muzeu, které se v pátek po sedmileté rozsáhlé rekonstrukci slavnostně otevřelo v Drážďanech. Jejím nejviditelnějším prvkem je obrovský hrot z oceli a betonu, vystupující z průčelí neoklasicistní budovy. Kromě vizuální stránky však největší vojenské muzeum v Německu změnilo i svou vnitřní koncepci, kterou se vymyká mezi institucemi svého druhu.

 

Právě se děje

před 20 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy