Míříte na dovolenou? Pozor na italské sopky, na Blízkém východě opatrně s alkoholem

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 13. 7. 2019 6:35
Požáry a erupce v Evropě, protesty na Blízkém východě, místní zvyklosti v muslimských zemích. Nejen na to si musejí čeští turisté dávat pozor při cestě do zahraničí. Podívejte se, čeho se v dovolenkových destinacích vyvarovat.
Požáry v Řecku.
Požáry v Řecku. | Foto: Reuters

Evropa: Vysoké teploty a požáry

Velkou část Evropy letos v červnu zasáhlo extrémní sucho a horko. Teplý vzduch ze Sahary způsobil požáry. Například ve Francii teploty poprvé překročily 45 stupňů Celsia. Vysoké teploty si vyžádaly životy kromě Francie také ve Španělsku, Německu, Polsku či Litvě.

V minulém roce zasáhl jeden z nejtragičtějších požárů jih pevninského Řecka, kdy zemřely desítky lidí. V předminulém roce se s rozsáhlými požáry potýkalo například Portugalsko nebo pobřeží Chorvatska.

Požáry do regionu během léta přicházejí kvůli opakujícímu se suchu pravidelně. Pomocí větru se pak i z malého ohniska plameny rychle rozšíří.

Ministerstvo v takových chvílích doporučuje si připravit evakuační zavadlo s léky, vodou, cestovními doklady a penězi. Turisté by měli dodržovat pokyny policie a hasičů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy