Dojemné štěstí. Má hospodu, Downův syndrom a obejme vás

Petr Jemelka Petr Jemelka
3. 7. 2012 11:35
Handicapovaný mladík si otevřel vlastní restauraci a zaměstnává 30 lidí
O majitele Tim´s Place (uprostřed) a jeho objetí je zájem.
O majitele Tim´s Place (uprostřed) a jeho objetí je zájem. | Foto: Tim´s Place

Albuquerque (USA) - Když lékaři manželům Jeanie a Keithovi Harrisovým před 26 roky řekli, že jejich syn trpí Downovým syndromem, rozhodli se, že udělají vše pro to, aby mu dopřáli plnohodnotný život.

Teď mohou s dojetím konstatovat, že se jim to nejen povedlo, ale že své předsevzetí dokonce překonali.

Jejich dnes už dospělý syn je hrdým majitelem restaurace s třiceti zaměstnanci. A to ne jen tak ledajaké.

V rodném městě Albuquerque v Novém Mexiku zřídil "nejpřátelštější podnik na světě", kde zákazníci krom jídelního menu dostávají i bezplatný projev přízně - Timovo objetí, které prý lidem navrací chuť do života.

Zřejmě to má něco do sebe, protože od otevření restaurace U Tima (Tim's Place) před necelými dvěma roky už počítadlo naměřilo přes 19 tisíc objetí.

S nápadem, že by si Tim Harris mohl zřídit restauraci, přišli jeho rodiče. Všimli si totiž, že je velice přátelský, skvěle vychází s lidmi a má na ně pozitivní vliv.

Talent sdružovat lidi

Když Tim v roce 2004 maturoval, byl zvolen absolventem roku. Oblíbili si ho ale i hosté restaurace, kam chodil na brigádu. "Začali tam chodit v době, kdy měl Tim zrovna směnu. Bylo vidět, že ho rádi vidí," cituje místní časopis The Magazine Timova otce.

Tima práce v pohostinství bavila, a tak odjel studovat potravinářství a management na Eastern New Mexico University v Roswellu. Po návratu strávil spolu s rodiči dva roky cestováním na jachtě.

Také na cestách se projevovala jeho schopnost získávat si přízeň lidí. "Má unikátní dar sdružovat lidi. Nemyslí si, že je odlišný, a ostatní o tom umí přesvědčit," dodává otec.

Tima práce baví. "Nejraději mám, když si mohu k zákazníkům sednout, a pokud to potřebují, také je obejmout. Chci, aby se tu cítili dobře, a ten pocit si odnesli s sebou," prozradil majitel originální restaurace televizi CBS.

Přestože v ní tráví většinu času, stíhá se i připravovat na paralympiádu. Hraje basketbal, volejbal a hokej.

Občas do jeho restaurace přijdou i různě postižení lidé. "Říkám jim, že i přes handicap je možné splnit si svůj sen," uzavírá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy