Disidentka Su Ťij se po patnácti letech dočkala svobody

Disidentka Su Ťij se po patnácti letech dočkala svobody
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
15. 11. 2010 12:20

Rangún - Známá barmská disidentka a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyzvala v neděli tisíce svých stoupenců, aby usilovali o demokracii v Barmě ovládané vojenským režimem a aby stáli za svými právy. Vyslovila se pro přímá jednání s představiteli junty a zdůraznila, že bude vždy bojovat za svobodu projevu a lidská práva. Barmská disidentka Do Aun Schan Su Ťij byla v sobotu po patnácti letech propuštěna z domácího vězení. Úřady odstranily zátarasy, jimiž byl přístup k domu vězněné disidentky znemožněn, a stáhly z okolí policisty. Su Ťij ihned po propuštění pozdravila své příznivce.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy