Boje v Etiopii pokračují, neznámí útočníci na západě země zabili nejméně 90 lidí

ČTK ČTK
23. 12. 2020 18:39
Neznámí útočníci v úterý na západě Etiopie zabili nejméně 90 lidí. Do místní nemocnice v regionu Benišangul-Gumuz se přišlo nechat ošetřit dalších asi 30 lidí, měli střelné i bodné rány a někteří jsou ve vážném stavu, píše BBC News. Agentura Reuters píše o desítkách obětí, jejich počet však neupřesnila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

K útoku došlo den po úterní návštěvě premiéra Abiye Ahmeda a vedení armády, kteří v regionu jednali o možnostech zklidnění etnických nepokojů. Podle agentury Reuters je útok dílem rivality mezi etnickými skupinami v regionu. Mluvčí etiopské vlády z útoku viní "protimírové elementy", píše BBC News.

Při střetech v Etiopii v posledních měsících zemřely desítky civilistů, při útoku na autobus ze 14. listopadu zemřelo 34 lidí. Země se 110 miliony obyvatel je etnicky velmi rozmanitá, žije zde 24 národností, které mluví více než 80 jazyky. Mezi jednotlivými skupinami panuje rivalita. Situaci v zemi zhoršily i nedávné nepokoje na severu země v regionu Tigraj, kde zasahovala armáda.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy