Desítky lvů a tygrů vyděsily město, všechny postříleli

Petr Jemelka Petr Jemelka
20. 10. 2011 12:01
Šerifové v Ohiu postříleli 48 zvířat, mezi nimi 18 vzácných bengálských tygrů
Postřílená zvířata, která v úterý utekla z Thompsonovy farmy.
Postřílená zvířata, která v úterý utekla z Thompsonovy farmy. | Foto: Fred Polk Jr.

Columbus (Ohio) - Neuvěřitelný příběh městečka Zanesville v americkém Ohiu se uzavřel. Místní šerif ukončil pátrání už i po posledním zvířeti, které uniklo z farmy soukromého chovatele. Opici, která byla zřejmě nakažena smrtícím virem, sežrala jedna z šelem, zastřelená poté policisty.

Šerifové postupně postříleli 48 zvířat, mezi nimi například 18 vzácných bengálských tygrů, 17 lvů či osm medvědů. Šest zvířat se podařilo odchytit živých a byla převezena do ZOO v nedalekém Columbusu. Kromě nebezpečných kusů ulicemi Zanesville pobíhali také velbloudi a žirafy.

Všechna zvířata utekla z farmy exotické zvěře, kterou měl v Zanesville místní obyvatel Terry Thompson.

Otevřel klece, pak spáchal sebevraždu

Ten v úterý otevřel klece a nechal zvěř volně vyběhnout. Krátce poté spáchal sebevraždu. Šerif odmítl spekulovat o tom, proč se k takovému aktu pomsty uchýlil.

Jisté je, že měl dlouho oplétačky se zákonem. Naposledy opustil vězení minulý měsíc poté, co si odseděl trest za vlastnictví neregistrovaných zbraní.

Sochy zvířat u exotické farmy v městečku Zanesville.
Sochy zvířat u exotické farmy v městečku Zanesville. | Foto: Reuters

Šerif potvrdil, že stížnosti místních lidí na Thompsonovo nebezpečné zacházení se zvířaty obdržel opakovaně. Už před pěti lety děsil obyvatele pobíhající lev.

Šerif zároveň na středeční tiskové konferenci obhajoval vlastní rozkaz pobíhající zvěř postřílet, podle něj neměl kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel jinou možnost. Když jeho podřízení dorazili na farmu, zbývala pouze hodina a půl do soumraku.

Postřílená zvířata byla pohřbena na Thompsonově pozemku, jak si přála jeho manželka.

Zděšení lidé volají: Na ulici pobíhají lvi a tygři

Děsivý příběh se začal odvíjet v úterý, když šerifovi začali volat první vyděšení lidé a stěžovali si, že potkávají lvy, tygry, medvědy, vlky a další nebezpečná zvířata.

Muži zákona okamžitě vyrazili na farmu místního milovníka cizokrajných zvířat Terryho Thompsona, jenž si na svém pozemku vybudoval něco jako soukromou zoo.

Nikdo z obyvatel města k újmě na zdraví nepřišel, což lze považovat za velké štěstí. Šelmy totiž podle jednoho z pečovatelů dostaly naposledy nažrat v pondělí.

Šerifovi zástupci, státní policisté, dálniční hlídky a ochránci lesa se během chvíle proměnili ve stopaře a po ulicích pobíhali s loveckými puškami.

Lidé dostali příkaz, aby zůstali doma. "Procházejí se nám tu dospělá, obrovská a velmi agresivní zvířata, která vídáme jen v televizních dokumentech z Afriky. Vyzývám proto obyvatele, aby zůstali doma, dokud se nám je všechna nepodaří pochytat, " citoval server CBS místního šerifa Matta Lutze.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy