Desítky lvů a tygrů vyděsily město, všechny postříleli

Petr Jemelka Petr Jemelka
20. 10. 2011 12:01
Šerifové v Ohiu postříleli 48 zvířat, mezi nimi 18 vzácných bengálských tygrů
Postřílená zvířata, která v úterý utekla z Thompsonovy farmy.
Postřílená zvířata, která v úterý utekla z Thompsonovy farmy. | Foto: Fred Polk Jr.

Columbus (Ohio) - Neuvěřitelný příběh městečka Zanesville v americkém Ohiu se uzavřel. Místní šerif ukončil pátrání už i po posledním zvířeti, které uniklo z farmy soukromého chovatele. Opici, která byla zřejmě nakažena smrtícím virem, sežrala jedna z šelem, zastřelená poté policisty.

Šerifové postupně postříleli 48 zvířat, mezi nimi například 18 vzácných bengálských tygrů, 17 lvů či osm medvědů. Šest zvířat se podařilo odchytit živých a byla převezena do ZOO v nedalekém Columbusu. Kromě nebezpečných kusů ulicemi Zanesville pobíhali také velbloudi a žirafy.

Všechna zvířata utekla z farmy exotické zvěře, kterou měl v Zanesville místní obyvatel Terry Thompson.

Otevřel klece, pak spáchal sebevraždu

Ten v úterý otevřel klece a nechal zvěř volně vyběhnout. Krátce poté spáchal sebevraždu. Šerif odmítl spekulovat o tom, proč se k takovému aktu pomsty uchýlil.

Jisté je, že měl dlouho oplétačky se zákonem. Naposledy opustil vězení minulý měsíc poté, co si odseděl trest za vlastnictví neregistrovaných zbraní.

Sochy zvířat u exotické farmy v městečku Zanesville.
Sochy zvířat u exotické farmy v městečku Zanesville. | Foto: Reuters

Šerif potvrdil, že stížnosti místních lidí na Thompsonovo nebezpečné zacházení se zvířaty obdržel opakovaně. Už před pěti lety děsil obyvatele pobíhající lev.

Šerif zároveň na středeční tiskové konferenci obhajoval vlastní rozkaz pobíhající zvěř postřílet, podle něj neměl kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel jinou možnost. Když jeho podřízení dorazili na farmu, zbývala pouze hodina a půl do soumraku.

Postřílená zvířata byla pohřbena na Thompsonově pozemku, jak si přála jeho manželka.

Zděšení lidé volají: Na ulici pobíhají lvi a tygři

Děsivý příběh se začal odvíjet v úterý, když šerifovi začali volat první vyděšení lidé a stěžovali si, že potkávají lvy, tygry, medvědy, vlky a další nebezpečná zvířata.

Muži zákona okamžitě vyrazili na farmu místního milovníka cizokrajných zvířat Terryho Thompsona, jenž si na svém pozemku vybudoval něco jako soukromou zoo.

Nikdo z obyvatel města k újmě na zdraví nepřišel, což lze považovat za velké štěstí. Šelmy totiž podle jednoho z pečovatelů dostaly naposledy nažrat v pondělí.

Šerifovi zástupci, státní policisté, dálniční hlídky a ochránci lesa se během chvíle proměnili ve stopaře a po ulicích pobíhali s loveckými puškami.

Lidé dostali příkaz, aby zůstali doma. "Procházejí se nám tu dospělá, obrovská a velmi agresivní zvířata, která vídáme jen v televizních dokumentech z Afriky. Vyzývám proto obyvatele, aby zůstali doma, dokud se nám je všechna nepodaří pochytat, " citoval server CBS místního šerifa Matta Lutze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy