Další dreamliner měl problémy a musel zpátky na letiště

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
24. 6. 2013 8:19
V USA šlo o nejméně třetí podobný incident s dreamlinery v posledním týdnu
V USA šlo o nejméně třetí podobný incident s dreamlinery v posledním týdnu.
V USA šlo o nejméně třetí podobný incident s dreamlinery v posledním týdnu. | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Letadlo Boeing 787 Dreamliner v neděli po problémech v brzdném systému nedokončilo let z amerického Houstonu do Denveru a muselo se vrátit na výchozí letiště.

Agentuře AFP to sdělila mluvčí strojírenské společnosti Boeing. Podle zpravodajského serveru CNN u stroje nastal problém s jedním z ukazatelů. V USA šlo o nejméně třetí podobný incident s dreamlinery v posledním týdnu.

Letadlo v Houstonu podle Boeingu přistálo bez problémů a nikomu z cestujících se nic nestalo.

Představitel Boeingu se podle mluvčí nachází v Houstonu, aby americké letecká společnost United Airlines, které letadlo patří, pomohl obnovit správnou činnost všech funkcí letadla.

V úterý musel v USA po problémech s olejovým filtrem neplánovaně přistát jiný dreamliner této letecké společnosti, který byl na cestě z Denveru do Tokia.

Kvůli problémům s olejem musel být ve čtvrtek odkloněn z vytyčené trasy jiný letoun Dreamliner od United Airlines na lince z Londýna do Houstonu.

Podívejte se na fotografie z prosincového přistání dreamlineru v Praze

Dreamliner je považován za nejmodernější a nejúspornější dopravní letadlo na světě a Boeing minulý týden na aerosalonu u Paříže představil jeho větší verzi pro delší lety.

Dreamlinery ale nesměly od ledna po čtyři měsíce do vzduchu kvůli potížím s bateriemi. Boeing systém baterií změnil, připustil ale, že se mu nepodařilo původní příčinu problémů zjistit.

 

Právě se děje

Další zprávy